Strona główna » Blog » Skup nieruchomości. Na czym to polega?

Skup nieruchomości. Na czym to polega?

Skup nieruchomości to bardzo szybka sprzedaż mieszkania, domu lub jakiegokolwiek posiadanego lokalu. Procedura wygląda tak, że po wypełnieniu odpowiedniego formularza, do oceny nieruchomości wyznaczony zostaje rzeczoznawca, którego zadaniem jest wycena. W zależności od zgody właściciela nieruchomość przechodzi w ręce skupującego, z kolei sprzedający dostaje łatwe pieniądze w gotówce lub za pomocą przelewu. Skup nieruchomości to najprostszy sposób sprzedaży posiadanego lokalu.


Zalety skupu nieruchomości


Często się zdarza, że dom lub jakikolwiek inny lokal wystawiony na sprzedaż nie cieszy się należytym zainteresowaniem. Czynniki mogą być różne. Trudność może wynikać z małego lub zerowego popytu na danym rynku geograficznym. Okazuje się więc, że zdecydowanie największą zaletą skupu nieruchomości jest możliwość szybkiego pozbycia się zalegającego lokalu, a co za tym idzie — szybkiego zarobku. Inną zaletą jest skup mieszkania, którego stan prawny może nie być do końca uregulowany. Dzięki skupowi nieruchomości, sprzedający nie musi się martwić wszelkiego rodzaju dokumentacją związaną z danym lokalem. Wszystkie obowiązki przechodzą na tego, kto dokonuje skupu.

 

Kiedy najlepiej dogadać się ze skupem nieruchomości


Wiele lokali jest bolączką dla właścicieli, którzy chcą je sprzedać. Ceny drogich lokali, zniszczonych lub położonych w nieatrakcyjnych lokalizacjach to wszystko może być przeszkodą w znalezieniu kupca. W przypadku takich nieruchomości dobrym pomysłem jest skorzystać ze skupu. Drogie lokale rzeczoznawca wyceni tak, aby właściciel był zadowolony z zaproponowanej ceny, z kolei za te zniszczone lub umieszczone w mało atrakcyjnej lokalizacji i tak nie będą cieszyć się dużą wartością. Jak można zauważyć, korzystanie ze skupu nieruchomości jest niezwykle opłacalną ostatecznością.