Strona główna » Blog » Skup nieruchomości – czy to się opłaca?

Korzyści płynące ze skupu nieruchomości

Skup nieruchomości to szybki sposób na sprzedaż mieszkania za gotówkę. Cały proces jest dość złożony, jednak niesie za sobą sporo zalet krótko- i długoterminowych. Jakie kroki należy podjąć, by skup przebiegł sprawnie i bezproblemowo? W poniższym artykule przedstawimy, jak wygląda sprzedaż nieruchomości z rynku wtórnego oraz korzyści płynące z tego rozwiązania.Czym jest skup nieruchomości i w jakiej sytuacji się sprawdzi?

Skup nieruchomości za gotówkę to często jedyna opcja dla osób zadłużonych, które nie są w stanie spłacać zaległości, ponieważ znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Oddanie mieszkania na skup może uchronić jego właściciela przed wystawieniem nieruchomości na licytację komorniczą.

Korzyści płynące ze skupu nieruchomości

Jeżeli skupu dokonuje sprawdzone biuro nieruchomości bądź agencja, to pieniądze może nam wypłacić jeszcze przed dokończeniem wszystkich formalności, nawet w ciągu kilku dni. Skup to koło ratunkowe dla tych, którzy potrzebują pilnego zastrzyku gotówki

Szybka sprzedaż mieszkania z rynku wtórnego wiąże się z wieloma sytuacjami stresowymi. Powierzając nieruchomość firmie nie musimy martwić się o remont, koszty ogłoszenia czy formalności. Firma skupująca nieruchomość zajmie się wszystkim kompleksowo, a po zakończeniu transakcji wypłaci nam gotówkę. Oszczędzamy więc czas, nerwy, a nawet i pieniądze.

Skup nieruchomości krok po kroku

Zacznijmy od wyboru biura nieruchomości lub agencji, która dokona skupu. Musi to być wiarygodna firma, warto poświęcić czas na poszukanie opinii poprzednich klientów. Następnie należy przygotować niezbędną dokumentację, zawierającą dane dotyczące nieruchomości, m.in. informacje o lokalizacji, danych właściciela oraz kosztach skupu. Na koniec następuje podpisanie formalnej umowy sprzedaży. W umowie powinny się znaleźć szczegóły związane z transakcją (konkretne daty, warunki i kwoty). Gdy umowa zostanie podpisana, transakcja skupu nieruchomości zostaje zakończona.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]