Strona główna » Blog » Oddanie mieszkania na skup – kiedy to się opłaca?

Oddanie mieszkania na skup – kiedy to się opłaca?

Z usług skupu mieszkań często korzystają osoby, które chcą szybko sprzedać nieruchomość. Taka transakcja przebiega szybko i łatwo, ponieważ po wypełnieniu stosownego formularza, w mieszkaniu czy innej nieruchomości zjawia się rzeczoznawca, który po obejrzeniu lokalu proponuje cenę, za którą może on zostać odkupiony. Jeśli osobie, która sprzedaje mieszkanie czy dom, oferta odpowiada, zostaje zawarta umowa między skupem a sprzedającym. Dzięki tak niewielkim formalnościom pieniądze szybko trafiają na konto osoby sprzedającej nieruchomość i nie musi ona poświęcać wielu miesięcy na to, by sprzedać lokal osobie prywatnej. W jakich sytuacjach oddanie mieszkania na skup się opłaca?


Mieszkanie trudne do sprzedaży 


Jedną z sytuacji, w której opłaca się oddać mieszkanie do skupu, jest ta, w której jego sprzedaż jest utrudniona. Mowa tutaj na przykład o tym, że mieszkanie czy inny lokal może być zadłużony, czy komorniczy. Zwykle takie miejsca są nieatrakcyjne dla osób kupujących i mało kto decyduje się na zakup właśnie takiego domu czy mieszkania. Kolejną sytuacją są próby sprzedaży mieszkań do generalnego remontu. Na takie lokale również trudno jest znaleźć kupca, ponieważ wymagają one dużego wkładu finansowego i uniemożliwiają szybkie wprowadzenie się do niego. Wielu właścicieli mieszkań jest bezradnych w sytuacjach, w których mieszkanie zajmowane jest przez niechcianych lokatorów. W takiej sytuacji rozsądnym wyjściem również jest oddanie go na skup. Sytuacją, w której warto podjąć taką decyzję, jest posiadanie mieszkania ze służebnością, dożywociem oraz posiadanie udziałów w nieruchomości. W Jagła Nieruchomości zajmujemy się zamianą lub skupem mieszkań za gotówkę w dowolnym stanie, dzięki czemu nasi Klienci mogą mieć pewność, że transakcja zostanie przeprowadzona w sposób szybki i  bezpieczny. 

 

Nagła potrzeba większej ilości gotówki lub nieplanowany wyjazd 


Często zdarza się tak, że osoby, które chcą sprzedać mieszkanie lub inną nieruchomość, pilnie potrzebują gotówki. Może to być spowodowane na przykład planowanym zakupem mieszkania. W takich sytuacjach zwykle nie ma zbyt dużo czasu na to, by poszukiwać kupca czy załatwiać wiele czasochłonnych formalności. Rozsądnym rozwiązaniem najczęściej okazuje się właśnie skorzystanie z  usług skupu. Kolejną sytuacją jest presja czasu wynikająca na przykład z pilnego wyjazdu za granicę czy w inne miejsce. Brak obecności właściciela w miejscu, w którym znajduje się nieruchomość, właściwie uniemożliwia jej sprzedaż szczególnie w przypadku, gdy próbuje znaleźć kupca na własną rękę. Z kolei częste podróże celem zaprezentowania lokalu potencjalnym kupcom czy załatwienia formalności bywają problematyczne, a często niemożliwe. Oddanie mieszkania na skup w takiej sytuacji jest niezwykle wygodne, ponieważ pozwala na dopełnienie formalności przed wyjazdem oraz pozwala na zaoszczędzenie czasu.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]