Strona główna » Blog » Fakty i mity na temat biur nieruchomości

Fakty i mity na temat biur nieruchomości

Biura nieruchomości to łatwy skup lokali, mieszkań, domów i wszystkiego innego, co można określić mianem „nieruchomości”. Proces skupu jest prosty, szczególnie dla osoby, która chce się pozbyć jak najszybciej zalegającego mieszkania, które już długi czas czeka na kupca. Wystarczy wypełnić prosty formularz, następnie biuro nieruchomości wysyła rzeczoznawcę wyszkolonego odpowiednio w wycenie lokali. Po ustaleniu ceny, sprzedający może się zgodzić na sprzedaż lub nie. Niektórzy posiadają małe wątpliwości co do korzystania z takich biur. W tym artykule przedstawione zostaną fakty i mity na ich temat.


Biura pobierają prowizję


Korzystając z biura nieruchomości trzeba się oczywiście liczyć z pewnymi kosztami, niż jak to jest w przypadku sprzedaży mieszkania na własną rękę. Często biura nieruchomości pobierają prowizję w wysokości około 1-3% wartości mieszkania ustaloną przez rzeczoznawcę. Jest to względnie wysoki koszt w zamian za szybką sprzedaż posiadanego lokalu.

 

Biuro doradzi i wynegocjuje


Nierzadko w biurach nieruchomości posiadają wyspecjalizowanych w negocjacjach pracowników, którzy pośrednicząc z kupcami mogą spróbować wynegocjować naprawdę atrakcyjną cenę. Innymi słowy, skup mieszkania może okazać się naprawdę atrakcyjną opcją!

 

Brak chaosu w dokumentacji

 

Często można dostać prawdziwego bólu głowy od dokumentacji, którą trzeba załatwić, sprzedając mieszkanie. Biuro nieruchomości zajmie się kwestią dokumentów i wszelkiego rodzaju umów, przez co sprzedający nie musi się tak naprawdę niczym martwić i jedynie dostaje pieniądze na swoje konto.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]