Strona główna » Blog » Co jest potrzebne do sprzedaży zadłużonej nieruchomości?

Dokumenty potrzebne do sprzedaży zadłużonej nieruchomości

Do zadłużenia nieruchomości dojść może z wielu powodów. Jeżeli nie chcemy, aby lokal trafił na licytację komorniczą, to możemy skorzystać z rozwiązania, które oferuje między innymi Jagła Nieruchomości. Mianowicie mowa o sprzedaży zadłużonego mieszkania czy domu. Jakie dokumenty będą ci potrzebne do sprzedaży oraz na czym polega ta procedura, tego dowiesz się z naszego artykułu. Zachęcamy do lektury!
Kiedy może dojść do zadłużenia nieruchomości?

Przyczyn zadłużenia domu czy mieszkania może być kilka. Najczęściej jednak dochodzi do tego z dwóch powodów:

  • gdy nieruchomość obciążona hipoteką nie została spłacona przed transakcją sprzedaży,

  • gdy właściciel zalega z opłatami czynszu. 

Jeżeli dom lub mieszkanie jest obciążone długami właściciela, wierzyciele mogą domagać się zwrotu długu, składając do komornika wniosek o egzekucję nieruchomości.

Czy można sprzedać zadłużoną nieruchomość?

Osoby zadłużone mogą sprzedać zadłużony dom, mieszkanie własnościowe, a także spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. Zazwyczaj jest to jedyne rozwiązanie, które pozwoli uniknąć licytacji komorniczej, która jest kosztownym i stresującym procesem. Warto więc powierzyć sprawę zadłużonej nieruchomości sprawdzonej firmie, która zajmuje się skupem takich nieruchomości.


W Jagła Nieruchomości gwarantujemy wypłatę pełnej kwoty od ręki!Żeby w ogóle mogło dojść do sprzedaży zadłużonej nieruchomości należy wykazać niezbędne dokumenty, do których należy:

  • numer księgi wieczystej,

  • akt notarialny umowy sprzedaży, darowizny, nabyciu spadku lub akt poświadczenia dziedziczenia wraz z zaświadczeniem potwierdzającym uiszczenie podatku,

  • stan zadłużenia nieruchomości, jeśli takowe występuje,

  • w przypadku nieruchomości obciążonej hipoteką należy okazać promesę z banku, która zawiera wysokość zadłużenia, zgodę na wykreślenie hipoteki oraz numer rachunku bankowego, na który ma zostać wpłacone zadłużenie.