Strona główna » Blog » Zalety mieszkań z rynku wtórnego

Co cechuje mieszkania z rynku wtórnego?

Na rynku nieruchomości znaleźć można bogaty wybór różnorodnych mieszkań, zarówno tych z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, w tym artykule skupimy się jednak na rynku wtórnym. Co wyróżnia mieszkania z tak zwanej drugiej ręki oraz dlaczego warto zainteresować się tego rodzaju nieruchomościami?


Czym jest rynek wtórny mieszkań?

O ile rynek pierwotny obejmuje nowe nieruchomości, które nigdy wcześniej nie były zamieszkane, o tyle rynek wtórny obejmuje mieszkania, które kupujemy od ich wcześniejszego właściciela. W momencie ich sprzedaży są one własnością innej osoby prawnej lub fizycznej, a nie tak jak w przypadku nowego budownictwa – inwestora, dewelopera lub spółdzielni mieszkaniowej. 

Co cechuje mieszkania z rynku wtórnego?

Jedną z największych zalet tego rozwiązania jest niezwykle bogaty wybór. Rynek pierwotny z kolei obejmuje wyłącznie nowo powstałe budynki, które najczęściej znajdują się w mniej ciekawych lokalizacjach. Mieszkania z rynku wtórnego znaleźć można zarówno w nowym, jak i starym budownictwie w różnych lokalizacjach. Mogą być to małe bądź duże lokale, o różnych układach. Często też znaleźć można je w pełni umeblowane, pozwalające na zamieszkanie od razu, bez konieczności inwestycji remontowych. Mieszkania tego typu są często również dużo tańsze niż nowopowstałe mieszkania.

Kup wymarzone mieszkanie, dzięki pomocy biura Jagła Nieruchomości

Jagła Nieruchomości działa w branży od wielu lat, proponując pomoc w pośrednictwie sprzedaży i wynajmu wielu nieruchomości, w tym mieszkań z rynku wtórnego. Korzystając z pomocy profesjonalistów, zyskasz pewność, że wszystko zostanie przeprowadzone sprawnie i szybko. Nasze usługi związane są z doradztwem, przygotowaniem umów, formalnościami potrzebnymi do uzyskania finansowania czy pomocą z przeprowadzką oraz projektowaniem wnętrz. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług wszystkich, którzy chcą kupić lub wynająć własne mieszkanie bądź dom

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]