Strona główna » Blog » Wybieramy mieszkanie

Z tarasem, ogrodem czy balkonem – jakie mieszkanie wybrać?

Zakup mieszkania z rynku wtórnego wiąże się z podjęciem bardzo wielu decyzji. Musimy zastanowić się nad jego lokalizacją i metrażem. Nie mniej ważną kwestią jest układ naszych nowych czterech kątów, a także dylemat: lepiej jest kupić mieszkanie z balkonem, ogrodem czy tarasem? Poznaj wszystkie najważniejsze wady oraz zalety poszczególnych opcji.


Mieszkanie z balkonem – czy warto? 

W ofercie biura Jagła Nieruchomości w Bydgoszczy najczęściej spotykaną opcją jest zakup mieszkania z balkonem. Dlaczego? Ponieważ balkon będzie spełniał swoją funkcję zarówno na parterze, jak i na piątym piętrze. Balkon jest doskonałym miejscem na relaks przy kubku kawy i książką w ręce przy ciepłych promieniach słońca. Zarówno mały, jak i duży balkon ma wiele możliwości aranżacyjnych. Na kawałku wolnej przestrzeni możemy postawić stolik z krzesłami, palety z wygodnymi poduszkami, a nawet powiesić hamak. Zadowolenie z posiadanego balkonu i możliwość wykorzystania jego potencjału będą zależały od jego położenia, konstrukcji, metrażu, a także kształtu. 

Mieszkanie z tarasem – mocne i słabe strony

Mieszkania z tarasem zazwyczaj położone są na wyższych kondygnacjach. Jeżeli blok jest położony w ładnej okolicy, to na tarasie będzie można podziwiać panoramę miasta. Na tarasie jest znacznie więcej miejsca, niż na przeciętnym balkonie, dlatego zagospodarowanie przestrzeni będzie zależało od naszej kreatywności. Możemy dookoła posadzić kwiaty w ozdobnych donicach, postawić leżaki lub piaskownicę dla dziecka. W sezonie letnim warto jest zainwestować w markizy lub parasole, jeżeli taras jest położony od południa, ponieważ przebywanie na nim będzie niebezpieczne bez odpowiedniej ochrony przed słońcem. 

Wymarzone mieszkanie z ogródkiem

Mieszkanie z własnym ogrodem to opcja dostępna tylko w przypadku mieszkań na parterze. To rozwiązanie jest marzeniem dla wielu osób, zwłaszcza dla tych, którzy kochają naturę i lubią prace ogrodnicze. Odpowiednio ogrodzony ogród jest miejscem bezpiecznych zabaw dla dzieci, bez obaw można więc w nim umieścić huśtawkę czy piaskownicę. W cieplejsze dni ogród może stać się miejscem spotkań ze znajomymi czy rodziną przy grillu. Niestety, w tym przypadku nie możemy liczyć na absolutną prywatność, ponieważ nasz kawałek zieleni będzie sąsiadował z innymi ogródkami. Uporczywi lokatorzy z góry zaś mogą wyrzucać niedopałki papierosów, a od ścian bloku może odbijać się hałas. 


 Sprawdź naszą ofertę mieszkań z balkonem, tarasem lub ogrodem