Strona główna » Blog » Wykańczanie domów i mieszkań. Etapy postępowania

Wykańczanie domów i mieszkań. Etapy postępowania

Kupno nieruchomości w stanie deweloperskim oferuje wiele możliwości nowym nabywcom. Jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych opcji dostępnych na rynku, ponieważ każdy właściciel może sam zadecydować o standardzie oraz stylu, jaki zagości w jego nowym domu lub mieszkaniu. Niestety, prace wykończeniowe mogą przysporzyć wiele trudności oraz stresu związanych ze wszystkimi etapami.


Trzeba nastawić się na to, że droga do celu może być kręta, ale efekt na pewno będzie tego warty. Kluczem do sukcesu jest rzetelne przygotowanie planu postępowania oraz konsekwentne realizowanie każdego etapu.

 

Wykończenie wnętrz w domach i mieszkaniach krok po kroku


  1. Skontroluj dewelopera. Sprawdź, czy wszystkie elementy spełniają standardy jakościowe oraz, czy nic nie zostało uszkodzone na etapie prac budowlanych. Sprawdź także, czy ściany mają zachowane kąty proste. Jeśli doszło do jakichkolwiek nieprawidłowości – koniecznie zgłoś to do kierownika budowy lub do swojego agenta nieruchomości.

  2. Zacznij od wniesienia zmian. Pierwszym etapem prac wykończeniowych jest naniesienie zmian z projektu. Jeśli zdecydowałeś się na usunięcie lub dostawienie ściany działowej – zrób to na samym początku. Później będzie to niemożliwe.

  3. Tynkowanie i gładzenie ścian i sufitów. Jest to niezbędny etap przy pracach wykończeniowych. Bez tego niemożliwe jest uzyskanie estetycznego wnętrza. Tynkowanie i gładzenie przygotowuje ściany na przyjęcie kolejnych warstw – farby lub tapety.

  4. Następnie – parapety.

  5. Zamontuj sufity podwieszane, jeśli posiadasz takowe w projekcie.

  6. Połóż wszelkiego rodzaju glazurę oraz płytki podłogowe. Pamiętaj, że ten etap wymaga fachowych umiejętności. Najlepiej zatrudnić kogoś, kto posiada duże doświadczenie i potrafi precyzyjne wykonać tego typu prace wykończeniowe.

  7. Pomaluj ściany i połóż tapety.

  8. Ułóż panele lub parkiet.

  9. Następnie zamontuj listwy podłogowe oraz wszystkie drzwi wewnętrzne.

  10. Ostatnim etapem jest montaż mebli. Zarówno w przypadku mebli kuchennych wyposażonych w sprzęty AGD, jak i mebli łazienkowych wraz z całą armaturą, warto zwrócić się do fachowca. Samodzielne wykonanie tego typu prac może zająć bardzo dużo czasu, a efekt może nie być satysfakcjonujący.


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]