Strona główna » Blog » Wybór nieruchomości na biuro. Jak znaleźć dobre lokum dla biznesu?

Wybór nieruchomości na biuro. Jak znaleźć dobre lokum dla biznesu?

Odpowiednie miejsce na biuro może znacząco wpływać na wizerunek firmy, szczególnie jeśli odwiedza je wiele osób. Nie tylko sam lokal i jego wystrój, ale także położenie na mapie i otoczenie, widoczne choćby przez okna, oddziałują na podświadomość wszystkich potencjalnych klientów i partnerów biznesowych firmy. Wybór lokalu na biuro jest więc bardzo ważnym elementem budowania strategii naszej działalności.


Najważniejsze cechy lokalu 

 

Szukając właściwego miejsca na biuro, powinniśmy brać pod uwagę:

  • metraż – wielkość lokalu musi być podyktowana naszymi potrzebami. Od tego, ile osób będzie pracować w naszym biurze i jakiego rodzaju sprzęt będzie się tam mieścił, zależy, jak dużej przestrzeni potrzebujemy;
  • cenę – oceńmy nasze możliwości finansowe. Jeśli znajdziemy ofertę na bardzo tani lokal, zastanówmy się, czy jego wielkość jest wystarczająca i czy jego położenie będzie dobrze wpływać na wizerunek firmy;
  • lokalizację – zastanówmy się, kto odwiedza nasze biuro i skąd ma najlepszy dojazd. Jeśli zamierzamy przyjmować wielu klientów, wybierzmy lokal w centrum miasta lub w dobrym punkcie komunikacyjnym, na przykład w pobliżu stacji PKP;
  • rodzaj działalności – nie bez znaczenia jest rozkład pomieszczeń i możliwość ich adaptacji do konkretnej działalności. Upewnijmy się, czy lokal spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i higieny pracy.

Warto poświecić trochę czasu na szukanie właściwego lokalu, najlepiej powierzając to zadanie agencji nieruchomości, która ma dla nas co chwilę nowe oferty. Profesjonalna firma pomoże przeprowadzić cały proces adaptacji biura od negocjacji umowy poprzez aż po pomoc w przeprowadzce.

Kupić czy wynająć? 

 

Niezależnie, czy szukamy małego, czy dużego biura, musimy podjąć decyzję, czy chcemy je kupić, czy wynająć. Jeśli prowadzimy małą firmę i nie planujemy zmian w najbliższym czasie lub jeśli główna nasza działalność mieści się w innym miejscu, lepiej zdecydować się na zakup nieruchomości. Nie będziemy musieli martwić się, gdy umowa najmu będzie wygasać. Wynajem jest formą droższą, lecz bardziej elastyczną. Z nieruchomości wynajmowanej łatwiej zrezygnować lub wynająć lokale sąsiednie, gdy chcemy rozszerzyć działalność.

Dostępną opcją jest także coworking, czyli współdzielenie biura z innym przedsiębiorstwem. Jest to opcja dobra dla początkujących firm, gdyż pozwala obniżyć koszty. 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]