Strona główna » Blog » Wybór mieszkania, a kryterium lokalizacji

Wybór mieszkania, a kryterium lokalizacji

Decydując się na zakup mieszkania warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się jego lokalizacji. Jeśli planujesz w najbliższym czasie powiększenie rodziny, zdecyduj się na mieszkanie w sąsiedztwie parków, terenów zielonych oraz placów zabaw. Jeśli chcesz skupić się przede wszystkim na pracy zawodowej i to właśnie jej będziesz poświęcać większość swojego czasu, poszukaj lokalu, znajdującego się w centrum miasta lub dzielnicach do niego przylegających.


Dzięki temu nie będziesz tracić czasu na dojazdy do pracy. Niemniej ważna będzie odległość mieszkania od sklepów, czy przystanku komunikacji miejskiej. W naszym wpisie wyjaśniamy, dlaczego kryterium lokalizacji jest tak ważne.

 

Dobra lokalizacja to oszczędność czasu i… pieniędzy


Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że mieszkanie w dobrej lokalizacji oznacza oszczędność czasu i pieniędzy. Po pierwsze osiedle, które jest dobrze skomunikowane z centrum miasta to krótszy czas dojazdu do pracy, czyli, w przypadku poruszania się autem, oszczędność paliwa. Co niemniej ważne bliskość punktów usługowych i punktów gastronomicznych pozwala dokonać szybkich zakupów i przeznaczyć czas wolny na realizację swoich pasji. Osobom z dziećmi polecamy wybór mieszania, położonego blisko przedszkola, szkoły i placu zabaw; czas, który trzeba by poświęcić na zawożenie dzieci i dowożenie ich do przedszkola można przeznaczyć na wspólne działania. Jeśli natomiast uwielbiasz spędzać czas aktywnie na łonie przyrody, a także cenisz sobie ciszę, wybierz nieruchomość w pobliżu parków oraz terenów rekreacyjnych. Coraz większą popularnością cieszą się mieszkania na niewielkich osiedlach, usytuowane na obrzeżach miast, będące idealnym połączeniem nieruchomości z jednej strony położonej blisko miasta, z drugiej znajdującej się na terenach o charakterze wiejskim. W ofercie naszego biura nieruchomości znajdą Państwo bogaty wybór mieszkań w różnej lokalizacji.

 

Lokalizacja ma kluczowe znaczenie bez względu na przeznaczenie nieruchomości


Klienci naszego biura nieruchomości kupują mieszkania z myślą o przeznaczeniu nieruchomości:

  • na własne potrzeby,
  • na cele zarobkowe, czyli przyszłej sprzedaży,
  • na wynajem krótko lub długoterminowy.

W każdym z trzech powyższych przypadków lokalizacja będzie miała kluczowe znaczenie. W Polsce nadal posiadanie własnego mieszkania jest wyznacznikiem wysokiego statusu. Jesteśmy przywiązani do naszych mieszkań i rzadko się przeprowadzamy. Dlatego bardzo często inwestycja w mieszkanie to inwestycja na całe życie, w którą wkładamy wszystkie oszczędności. Stąd taka waga kryterium lokalizacji. Warto bowiem starannie wybrać miejsce, w którym zamieszkamy na stałe. Jeśli mieszkanie chcemy w przyszłości sprzedać z zyskiem, jego położenie, na przykład w pobliżu ciągów komunikacyjnych czy rozbudowanej infrastruktury, nabiera ogromnego znaczenia i wpływa na jego cenę. Podobnie jest w przypadku zakupu nieruchomości pod wynajem. Im bardziej atrakcyjna jej lokalizacja, tym większej stawki za dzierżawę możemy zażądać. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami, być może znajdziesz wśród nich swoje wymarzone mieszkanie?