Strona główna » Blog » Ważny wybór dla młodego małżeństwa – mieszkanie czy dom

Ważny wybór dla młodego małżeństwa – mieszkanie czy dom

Ślub zmienia bardzo wiele w naszym życiu, nie będziemy już decydować o naszych ważnych sprawach w pojedynkę, ale uzgadniać wiele wyborów z naszą drugą połówką. Istnieje zapewne wiele spraw, które warto ze sobą przegadać nawet jeszcze przed ślubem, a jedną z nich jest zdecydowanie się na to, gdzie chcemy wspólnie zamieszkać i jakie miejsce do życia będzie dla nas dwojga, a w przyszłości również dla naszych dzieci najlepsze.


Zdecydowanie się na to, czy korzystniejsze dla nas będzie zamieszkanie w bloku, czy też wybieramy własny dom, powinno być poprzedzone dłuższym zastanowieniem się i wyszczególnieniem wszystkich za i przeciw – zarówno tych ogólniejszych, jak i ściśle związanych z naszą indywidualną sytuacją. Dzięki temu ostatecznie podjęta decyzja będzie dla młodego małżeństwa najlepszym z istniejących wyborów.

 

Argumenty za i przeciw

Za wyborem własnego domu przemawia większa niezależność, bliskość przyrody i często mniej zanieczyszczona okolica. Szczególnie jeśli przez cały czas lub co najmniej kilka dni w tygodniu możemy pracować w domu i nie musimy przedzierać się samochodem do zatłoczonego centrum, to wybór domu będzie bardziej korzystny. Dodatkowo gdy jeszcze nie mamy dzieci albo są one na tyle małe, że nie chodzą do szkół czy innych placówek opiekuńczych, nie mamy problemu z codziennym ich odwożeniem i przywożeniem po południu.

Jest jednak co najmniej równie dużo argumentów za wyborem mieszkania w bloku bliżej centrum miasta. Taka decyzja będzie korzystna przede wszystkim wtedy, gdy małżonkowie każdego dnia spędzają dużo czasu w pracy i długie dojazdy z przedmieść zabierałyby im prawie cały czas przeznaczony na codzienny relaks. Dodatkowo popołudniami w mieszkaniu w bloku będzie mniej obowiązków związanych ze sprzątaniem czy naprawami niż we własnym domu. Dzięki temu młodzi mają więcej czasu dla siebie i na codzienny odpoczynek po trudach dnia. Oczywiście będą również takie osoby, które mimo tych trudności wolą zamieszkać we własnym domu, ale warto, by przed podjęciem ostatecznej decyzji były świadome wszystkich związanych z nią konsekwencji.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]