Strona główna » Blog » Urządzanie mieszkania krok po kroku

Urządzanie mieszkania krok po kroku

Jedną z największych zalet kupna nowego mieszkania z rynku pierwotnego jest możliwość urządzenia go dokładnie w taki sposób, jaki sobie wymarzyliśmy. Aby jednak tworzenie własnych czterech kątów nie zamieniło się w koszmar, warto trzymać się kilku podstawowych zasad.


Krok pierwszy: zdefiniuj twoje potrzeby

Zanim wbijesz w ścianę pierwszy gwóźdź odpowiedz sobie jasno na pytanie: jakie są moje potrzeby? Odpowiedzi zapisz na kartce i połóż w widocznym miejscu tak, aby w każdej chwili móc po nie sięgnąć. Zastanów się zatem, co jest niezbędne w twoim codziennym życiu i jakie masz przyzwyczajenia. Czy gotujesz w domu, czy jadasz na mieście i w związku z tym, jak bardzo bogato wyposażonej kuchni potrzebujesz? Czy wystarczy ci mały stolik w jadalni na dwie, trzy osoby, czy też jesteś uwielbiasz urządzać huczne przyjęcia, w związku z czym musisz wygospodarować miejsce na większy stół? Wbrew pozorom każdy szczegół jest ważny, dlatego warto zadać sobie kilka podstawowych pytań.

Krok drugi: zmierz swoje mieszkanie

Nie wybieraj się do sklepu meblowego bez dokładnych pomiarów mieszkania, w tym pomiarów każdej ściany, z uwzględnionymi otworami drzwiowymi, okiennymi i kaloryferami. Warto zaopatrzyć się również w pomiar wysokości pomieszczenia. Nasza agencja nieruchomości dysponuje dokładną dokumentacją techniczną każdego oferowanego przez nas mieszkania.

Krok trzeci: wybierz jeden styl

Kolejnym krokiem będzie określenie jednorodnego stylu, w którym ma być urządzone mieszkanie. Możesz przyjąć różne klucze: zdecydować się na przykład na jedną tonację barw, na konkretny rodzaj mebli czy charakterystyczne dodatki. Możesz też zacząć od kupienia jednego mebla, który wyjątkowo przypadnie ci do gustu i dobierać do niego pozostałe elementy wyposażenia. Ważne, aby wnętrze nie stwarzało wrażenia chaosu.  

Krok czwarty: zweryfikuj położenie instalacji i przyłączy

Sprawdź, gdzie znajdują się poszczególne przyłącza wody, odpływy kanalizacyjne, otwory wentylacyjne i gniazdka elektryczne. Zastanów się, czy ze względu na zaplanowany rozkład pomieszczeń i projektowane ustawienie sprzętów, nie trzeba będzie ich przesunąć. Na końcu tego etapu wybierz oświetlenie: dekoracyjne, ogólne i punktowe.

Krok piąty: budżet i ekipa

Ponieważ nowe mieszkanie od dewelopera to spory wydatek, oblicz dobrze swój budżet oraz fundusze, które możesz przeznaczyć na jego urządzenie. Nie zapomnij o uwzględnieniu w kosztorysie wynagrodzenia za pracę ekipy fachowców. Niezależnie, czy będzie to ekipa z polecenia, czy z ogłoszenia, pamiętaj, żeby podpisać z nią umowę, zawierającą zakres prac, ich harmonogram oraz termin ich ukończenia.

Urządzenie mieszkania to jeden z najbardziej ekscytujących momentów, związanych z nabyciem nowego mieszkania. Warto go dobrze przemyśleć. 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]