Strona główna » Blog » Sprzedaż domu z pośrednikiem. Zalety rozwiązania

Sprzedaż domu z pośrednikiem. Zalety rozwiązania

Kiedy mamy w perspektywie sprzedaż domu, stajemy przed dylematem, czy zdecydować się na samodzielne szukanie kupca i przeprowadzenie transakcji, czy skorzystać z usług doświadczonego pośrednika, posiadającego odpowiednie kwalifikacje. Stawiając na pierwsze rozwiązanie, zaoszczędzimy pieniądze.


Decydując się na współpracę z agencją nieruchomości, oszczędzamy czas oraz zyskujemy bezpieczeństwo prawne i komfort.


W jaki sposób pośrednik pomaga w sprzedaży domu?


Pośrednik nieruchomości rozpoczyna od profesjonalnego opisu nieruchomości, potrzebnego do wystawienia ogłoszenia. Wie, jakie dane podać, aby zachęcić potencjalnego kupującego. Zajmuje się także publikowaniem ogłoszeń w portalach internetowych, w prasie. Ogłoszenia w internecie trzeba na bieżąco aktualizować, co wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. 

Pośrednik umawia potencjalnych kupujących na spotkania w celu obejrzenia domu. Współpracując z pośrednikiem, mamy pewność, że umówiona osoba rzeczywiście jest zainteresowana kupnem. Agent zajmuje się także negocjowaniem warunków sprzedaży -  dobry pośrednik jest także dobrym negocjatorem. Możemy mieć pewność, że sprzedamy dom po korzystnej cenie. Oprócz negocjowania warunków umowy, pośrednik pomaga w kompletowaniu dokumentów i załatwianiu formalności w urzędach, wyjaśnia znaczenie konkretnych zapisów w umowie, uzgadnia ich szczegóły.

Jagła Nieruchomości - profesjonalne pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Zdarza się również, że pośrednik nieruchomości oferuje znacznie więcej, niż tylko pomoc w sprzedaży domu. Firma Jagła Nieruchomości oprócz standardowych usług oferuje usługi dodatkowe, takie jak przygotowanie przedwstępnej umowy kupna - sprzedaży, usługi doradztwa kredytowego, konsultacje prawne. Wykonuje także kosztorysy prac remontowo - budowlanych i projekty wnętrz. Pośrednicy z tej firmy mogą wyróżnić nasze ogłoszenie poprzez przygotowanie wirtualnego spaceru po nieruchomości oraz umieścić baner informacyjny na nieruchomości wystawionej na sprzedaż.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]