Strona główna » Blog » Rynek nieruchomości w Bydgoszczy. Charakterystyka

Rynek nieruchomości w Bydgoszczy. Charakterystyka

W województwie kujawsko-pomorskim, podobnie jak w całym kraju, buduje się coraz więcej mieszkań na rynku komercyjnym. W ostatnich latach ilość nowych mieszkań wzrosła trzykrotnie. Bydgoszcz stała się miejscem atrakcyjnym dla inwestorów, a w związku z tym coraz chętniej wiążemy z tym miejscem swoją przyszłość – studiujemy, a później pracujemy.


Ile kosztuje mieszkanie w Bydgoszczy?

 

Ceny mieszkań na rynku pierwotnym w Bydgoszczy są dosyć atrakcyjne w stosunku do dużych miast w Polsce, takich jak Kraków, Warszawa czy Poznań. Podaje się, że cena za metr kwadratowy za mieszkanie w centrum Bydgoszczy to średnio 6 300 zł. Oddalając się od miasta, ceny spadają i wynoszą około 5 500 zł. Na pierwszym miejscu pod względem zainteresowania kupujących plasują się mieszkania trzypokojowe o powierzchni około 65 m2.

Według badań Urzędu Statystycznego popyt na mieszkania jest bardzo duży, a większość inwestycji sprzedaje się na pierwszym etapie budowy. Na rynku nieruchomości w Bydgoszczy ukształtowały się dwa trendy – zakup dużych mieszkań dla siebie oraz mniejszych pod wynajem. W 2018 roku w stosunku do 2017 roku sprzedaż mieszkań wzrosła trzykrotnie. Dzisiaj ten trend się pogłębia.

Jakie są najatrakcyjniejsze dzielnice do zamieszkania w Bydgoszczy?


Najwięcej osób poszukuje mieszkań w centrum miasta oraz jego północno-wschodniej części. Jest to doskonała lokalizacja dla studentów, ze względu na bliskie położenie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. W centrum miasta funkcjonują również dwa duże szpitale, liczne placówki edukacyjne, sklepy wielkopowierzchniowe. Jest przyjazna ilość terenów zielonych. Ze względu na rozwój miasta pojawiają się nowe miejsca zatrudnienia, a cały czas planowane są kolejne inwestycje.

Dla ceniących sobie życie z dala od zgiełku miasta, polecane są mieszkania w położonej nieopodal Wisły, dzielnicy Fordon. Jeśli planujemy zakup domu lub mieszkania na przedmieściach, warto rozważyć osiedle Myślęcinek, zlokalizowane na granicy miasta.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]