Strona główna » Blog » Remont mieszkania. Z ekipą czy na własną rękę?

Remont mieszkania. Z ekipą czy na własną rękę?

Wiele osób szukając mieszkania, bierze pod uwagę koszty jego remontu. Czasami dany lokal wygląda świeżo i estetycznie, a duży remont wcale nie jest mu potrzebny, jednak przyszły lokator chce je urządzić po swojemu. Pamiętajmy, że koszty remontu będą się różnić w zależności od tego, czy kupimy lokal z rynku wtórnego, czy pierwotnego. O czym jeszcze warto wiedzieć?


Remont na własną rękę

Ci, którzy lubią czasem pomajsterkować w domu, często decydują się na przeprowadzenie remontu na własną rękę. Zazwyczaj jest to opcja o wiele tańsza niż zatrudnianie profesjonalnej ekipy remontowej. Na remont trzeba jednak zarezerwować sporo czasu, a często zdarza się też, że przez różne wpadki wynikające z braku doświadczenia, jeszcze bardziej się on wydłuża. Jeśli sami remontujemy mieszkanie 3 pokojowe, prace o wiele łatwiej jest zaplanować, gdyż zawsze część sprzętu można przenieść gdzieś indziej i np. malować drugi pokój, podczas gdy pierwszy schnie. W przypadku kawalerki wszystko trzeba dokładnie zaplanować, aby unikać okresów przestoju. Pamiętajmy też, że mieszkanie z rynku wtórnego wymaga o wiele więcej pracy niż to z pierwotnego. W starych kamienicach, zanim przejdziemy do urządzania wnętrza, będziemy musieli cierpliwie wyrównać krzywe ściany, podłogi, wymienić całą elektrykę, często też okna i drzwi. Wbrew pozorom pochłania to sporą część budżetu. Doświadczona ekipa zazwyczaj dysponuje profesjonalnym sprzętem, dzięki któremu zrobi wszystko szybko i precyzyjnie. Jeśli nie mamy pojęcia o pracach budowlanych, niezatrudnienie ekipy może być złudną oszczędnością: brak umiejętności przypłacimy większymi kosztami na materiały i czasem poświęconym na poprawki.

Remont z ekipą

Zatrudnienie ekipy to oczywiście koszt, ale też ogromna oszczędność czasu i nerwów. Fachowcy wykonają wszystkie prace rzetelnie i w miarę szybko. Zwłaszcza w przypadku nowych mieszkań doświadczeni specjaliści doradzą nam ciekawe, nowoczesne rozwiązania.
Ich pomoc może okazać się nieoceniona, jeśli chodzi o remontowanie kawalerki, gdzie przemyślane zaaranżowanie każdego kąta znacząco przekłada się na komfort użytkowania mieszkania. Z drugiej strony remont mieszkania z rynku wtórnego jest o wiele łatwiejszy i poradzi sobie z nim każda złota rączka.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]