Strona główna » Blog » Przyszłość i perspektywy rynku nieruchomości w Polsce

Przyszłość i perspektywy rynku nieruchomości w Polsce

Od kilku lat można było usłyszeć, że ceny nieruchomości w Polsce są sztucznie napompowane i w niedługim czasie spadną. To samo prognozowano, gdy w 2019 roku wszystkich zaskoczyła pandemia koronawirusa, a jej skutki mocno odczuły osoby wynajmujące lokale i domy, Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Specjaliści twierdzą, że w Polsce wciąż brakuje mieszkań, a duża liczba Polaków nadal w najbliższym czasie planuje „iść na swoje”. Perspektywy rynku nieruchomości w naszym kraju są więc całkiem niezłe!Koniec pandemii

 

Przede wszystkim świat zdążył już ochłonąć po pierwszym ataku koronawirusa. Możliwość pracy zdalnej w wielu firmach stała się faktem, nawet najbardziej dotknięte lockdownem branże powoli stają na nogi. Znoszone są kolejne obostrzenia, a banki coraz chętniej udzielają kredytów. To wszystko sprawia, że rynek nieruchomości ma się coraz lepiej i nie zapowiada się, by Polacy nagle zrezygnowali z poszukiwań własnego M. Co ciekawe, coraz więcej osób w naszym biurze nieruchomości jest zainteresowanych większymi mieszkaniami i domami – rodzinna praca i nauka w domach przekonała je, że oddzielny kąt dla każdego domownika jest na wagę złota. Polacy częściej też zainteresowani są własnym ogródkiem, lub chociaż sporym balkonem. Warto pamiętać też o powrocie do miast studentów i turystów, ponownie rozwinie się więc najem długo i krótkoterminowy.

 

Bezpieczna inwestycja

 

Chętnych na zakup nieruchomości jako inwestycji lub zabezpieczenia oszczędności nadal nie będzie brakowało. W dalszym ciągu zakup nieruchomości pozwala nieźle zarobić, zwłaszcza przy nadzwyczajnie niskim oprocentowaniu lokat. Dopóki koronawirus całkowicie nie stanie się przeszłością, wielu Polaków boi się trzymania oszczędności na koncie. Ulokowanie ich w nieruchomości jest stosunkowo bezpieczne, dlatego zainteresowanie lokalami, zwłaszcza  w dużych miastach, nie spada.

 

Ceny pójdą w górę?

 

Ponieważ rynek nieruchomości przetrwał kryzys bez większego szwanku, ceny z pewnością nie zaczną spadać. Wręcz przeciwnie – można spodziewać się, że nadal systematycznie będą rosnąć. Dlatego z zakupem nieruchomości zarówno dla siebie, jak i na wynajem, zdecydowanie nie warto czekać.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]