Strona główna » Blog » Pomoc doradcy kredytowego przy kredycie hipotecznym

Pomoc doradcy kredytowego przy kredycie hipotecznym

Wzięcie kredytu hipotecznego, szczególnie obecnie, jest nie lada wyzwaniem. Pomóc w przejściu przez ten proces może doradca kredytowy, który pełni niejako funkcję pośrednika między kredytobiorcą a bankiem. Czy warto skorzystać z jego pomocy? Czy taka usługa jest płatna? Odpowiadamy!


Kim jest doradca kredytowy?

Za doradcę kredytowego uważamy osobę bądź instytucję, która pomaga we wszystkich  formalnościach związanych z otrzymaniem kredytu. Do jego obowiązków należy:

  • ocena zdolności kredytowej zainteresowanej osoby na podstawie posiadanej wiedzy oraz dostępnych narzędzi,

  • pomoc w znalezieniu oferty konkretnego banku,

  • negocjacja warunków umowy,

  • pełna pomoc w przygotowywaniu dokumentacji. 

Doradca kredytowy towarzyszy osobie korzystającej z jego usług na każdym etapie, wspierając radą oraz wyjaśnieniami. Ważne jest, aby wybrać doradcę z doświadczeniem, który współpracuje z wieloma bankami i będzie w stanie zaproponować najkorzystniejsze rozwiązania dostosowane do konkretnej sytuacji.

Czy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

Cały proces związany z uzyskaniem kredytu hipotecznego jest dość skomplikowany, dlatego warto wspomóc się wiedzą i doświadczeniem osoby posiadającej konkretne kompetencje. Bez wątpienia może nią być doradca kredytowy. Pomoże on skompletować niezbędną dokumentację i przejść przez wszystkie formalności, od sprawdzenia zdolności, przez wybór oferty, aż po podpisanie umowy. Ponadto będzie on w stanie – w imieniu swojego klienta – negocjować warunki umowy, tym samym zyskując dla niego niższe ceny kredytu. 


Czy za pośrednictwo kredytowe się płaci?

Wiele osób zastanawia się, czy za korzystanie z usług doradcy kredytowego trzeba płacić. Oczywiście, doradca za swoją pracę musi być wynagrodzony, jednak koszt ten nie leży po stronie klienta, a banku. W zamian za wyszukiwanie zainteresowanych instytucja bankowa dzieli się z doradcą prowizją, dodatkowo proponując mu atrakcyjniejsze warunki kredytowania, niż mógłby otrzymać indywidualny klient.  


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]