Strona główna » Blog » Osowa Góra w Bydgoszczy — osiedle przyjazne mieszkańcom

Osowa Góra w Bydgoszczy — osiedle przyjazne mieszkańcom

Osowa Góra to jedno z osiedli w Bydgoszczy, które cieszy się obecnie coraz większym zainteresowaniem wśród osób kupujących mieszkania oraz domy. Ten artykuł przygotowaliśmy z myślą o wszystkich osobach, które zastanawiają się nad zainwestowaniem w mieszkanie na Osowej Górze. Czy warto zamieszkać na tym bydgoskim osiedlu?


Czym wyróżnia się Osowa Góra?

Osowa Góra znajduje się w zachodniej części Bydgoszczy, nad Kanałem Bydgoskim. Jest to dość ciekawy teren pod względem geograficznym, gdyż obszar ten należy do makroregionów Pojezierza Południowopomorskiego i Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej. Ich granicą jest Zbocze Kruszyńskie. Część północna Osowej Góry należy do Doliny Brdy, a południowa m.in. do Kotliny Toruńskiej.

To najdalej wysunięta na zachód dzielnica Bydgoszczy. Od centrum oddzielona jest pasmem lasu sosnowego. Oprócz zabudowy mieszkalnej mamy więc do dyspozycji sporo terenów zielonych, z bardzo urozmaiconą infrastrukturą rekreacyjną, m.in. parkami osiedlowymi. Co ciekawe, łąki i torfowiska przy drodze krajowej nr 10 zaliczane są do obszaru chronionego Natura 2000.

Dominuje zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna i wielorodzinna. To dość spokojne osiedle, które z całą pewnością przypadnie do gustu rodzinom z dziećmi. Znajdują się tutaj szkoły, przedszkola, ośrodki zdrowia. Oprócz tego na osiedlu funkcjonują liczne sklepy, boisko, basen oraz obiekty kulturalne, w tym m.in. filia Biblioteki Miejskiej.

Osowa góra dla aktywnych

Możliwość zamieszkania na osiedlu Osowa Góra z całą pewnością docenią osoby, które cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu. Dlaczego? Pierwszym powodem jest szlak żółty turystyczny im. Leona Wyczółkowskiego, który prowadzi do Pruszcza wzdłuż wschodniego brzegu Brdy. To bardzo malownicze tereny, które świetnie nadają się do celów rekreacyjnych szczególnie latem. Oprócz tego Osowa Góra stanowi teren wypadowy w okoliczne tereny wypoczynkowe. Idąc przez las przez ok. 2 km, można dojść do Brdy na osiedlu Czyżkówko, a kierując się na zachód, dotrzemy do Zbocza Kruszyńskiego.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]