Strona główna » Blog » Oferta mieszkaniowa osiedla Błonie w Bydgoszczy

Oferta mieszkaniowa osiedla Błonie w Bydgoszczy

Zastanawiasz się nad zakupem domu lub mieszkania na osiedlu Błonie w Bydgoszczy? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się, czym wyróżnia się to osiedle oraz dlaczego zapewnia idealne warunki do zamieszkania wraz z rodziną.


Błonie, czyli “łąka” w Bydgoszczy

Nazwa osiedla Błonie wywodzi się od wyrazu błonie, które oznacza “łąkę, pastwisko, równinę”. I chociaż obecnie na tych terenach nie ma rozległych łąk, to kiedyś znajdował się tutaj plac ćwiczeń 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Obecnie jest to przede wszystkim osiedle mieszkalne zlokalizowane w południowo-zachodniej części Bydgoszczy. Dominuje tutaj zabudowa mieszkalna. W centralnej części znajdują się przede wszystkim bloki wielorodzinne. Na całym terenie, a zwłaszcza między blokami, znajdują się spore pasma zieleni i dywany kwiatowe. Charakterystycznymi budynkami Błonia są tzw. "Falowiec" oraz „Mrówkowiec".

Oprócz tego znajduje się tutaj również wiele obiektów użyteczności publicznej, w tym m.in. Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii, Wydział Chemiczny Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich i Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO. Infrastruktura osiedlowa jest bardzo rozwinięta, co docenią przede wszystkim rodziny z dziećmi. Funkcjonują tutaj żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły średnie. Do obiektów kulturalnych można zaliczyć m.in. Młodzieżowy Dom Kultury.

Czym wyróżnia się osiedle Błonie?

Błonie to nie tylko doskonałe osiedle do zamieszkania, ale również miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Ma bardzo bogatą historię, której świadectwem są m.in. pomnik ku czci poległych żołnierzy 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich i obelisk Lotników Bydgoskich.

Błonie zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu. Na terenie osiedla znajduje się wiele terenów zieleni, w tym urządzonej i nieurządzonej. Najważniejszym obszarem rekreacji mieszkańców jest park leśny, położony na zachodnich rubieżach osiedla. Po przejściu parku można dotrzeć do Puszczy Bydgoskiej (Lasu Miedzyńskiego). Przez osiedle przebiegają też dwa piesze szlaki turystyczne zaliczane do grupy „szlaków Noteci”: szlak turystyczny czerwony (wiodący do Łabiszyna trasą przemarszu wojsk powstańczych gen. Henryka Dąbrowskiego w 1794 r.) oraz szlak turystyczny zielony (wiodący lasami do wsi Tur).