Strona główna » Blog » Od czego zależy cena wynajmu mieszkania?

Od czego zależy cena wynajmu mieszkania?

Wyprowadzka z domu rodzinnego i przeprowadzanie się do nowego miejsca niesie ze sobą szereg wyzwań, w tym znalezienie idealnego mieszkania. Oferty cenowe mieszkań, przygotowanych na wynajem różnią się od siebie znacząco, nawet gdy znajdują się one w tym samym mieście. Czasami, szczególnie nie mając wcześniejszego doświadczenia w wynajmie, ciężko stwierdzić czy cena proponowana przez właściciela lokalu jest zasadna i warta jakości jaką oferuje mieszkanie. Jak więc skutecznie przeprowadzić selekcje spośród dostępnych na rynku ofert mieszkań na wynajem? Poniżej podpowiadamy, co może wpływać na cenę wynajmowanego mieszkania.


Lokalizacja

 

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na cenę mieszkań jest ich położenie. Dobra lokalizacja mieszkania może pozwolić na znacznie łatwiejszy i szybszy dojazd do większej ilości miejsc, a to z kolei na oszczędność czasu lokatora, a jak dobrze wiemy „czas to pieniądz”. Z tego powodu, zazwyczaj im bliżej centrum jest położony dany lokal tym większa jest cena jego wynajmu. Bardzo istotne jest także skomunikowanie danego mieszkania, a zatem bliskość do wygodnych przystanków autobusowych, tramwajowych, a także stacji metra.

 

Jeżeli w pobliżu znajduje się wiele atrakcyjnych lokali usługowych takich jak centra handlowe, sklepy, apteki, a także siłownie, właściciel mieszkania może wziąć pod uwagę również ten czynnik przy określaniu ceny wynajmu. Od wielu lat, dodatkowym atutem mieszkania jest także jego umiejscowienie w pobliżu zielonych terenów takich jak: parki, lasy, ogrody, a także ścieżki rowerowe czy boiska sportowe.

 

Standard i dodatkowe udogodnienia 

 

Równie istotnym aspektem decydującym o tym jakie opłaty miesięczne będą ustalane przez właściciela jest standard jaki prezentuje mieszkanie. Wygląd, wielkość, wykończenie oraz stan techniczny lokalu są pierwszymi i rzeczami na jakie zwracają uwagę potencjalni lokatorzy. Z tego powodu właściciele powinni dbać o przeprowadzanie odpowiednich remontów oraz prac konserwacyjnych. W innym razie, mieszkanie otoczone zbyt małą troską powinno być oferowane w nieco niższej cenie. Bardzo istotny jest także stan techniczny całego budynku oraz działalność administracji.

 

Przeglądając oferty atrakcyjnych mieszkań na wynajem szybko można zorientować się także, że zwykle wyższa cena mieszkań niesie za sobą szereg dodatkowych udogodnień takich jak: obecność balkonu lub tarasu w mieszkaniu, dostęp do miejsc parkingowych, a także opieka ochrony oferowana zwykle na strzeżonych osiedlach. Innymi, ponadprzeciętnymi korzyściami jakie może oferować właściciel mieszkania jest dostęp do Internetu, wyposażenie w sprzęty RTV i AGD, a także dobrej jakości meble.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]