Strona główna » Blog » Na co zwracać uwagę przeglądając oferty sprzedaży mieszkań?

Na co zwracać uwagę przeglądając oferty sprzedaży mieszkań?

Marzenie o własnych czterech kątach w końcu ma się ziścić i stajesz w obliczu poszukiwania idealnego mieszkania. Jednak wertując tysiące ofert sprzedaży czujesz się coraz bardziej zagubiony? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas ich przeglądania i czego należy unikać.     


Rynek wtórny czy pierwotny

 

W internecie znaleźć można mnóstwo ofert sprzedaży mieszkań. Niektóre z nich pochodzą z rynku pierwotnego - są to lokale przeważnie w stanie deweloperskim, nowe i wcześniej niezamieszkałe oraz takie, które wcześniej już były używane. W drugim przypadku nieruchomość nabywana jest od poprzedniego właściciela, zazwyczaj w pełni wykończona oraz wyposażona w meble. 

 

Szukając mieszkania warto zadać sobie pytanie, czy pragniemy być jego pierwszymi właścicielami, sami zaprojektować całość czy też odpowiada nam zakup lokalu z tzw.  ,,drugiej ręki”. Oferty z rynku wtórnego charakteryzują się niższą ceną, a dodatkowo przyciągają dobrą lokalizacją. Należy jednak zachować czujność oraz poznać całą historię mieszkania, by nie dostać wraz z nim również i długów. Aby temu zapobiec trzeba sprawdzić stan prawny danej nieruchomości, dowiedzieć się czy nie jest ona obciążona hipoteką, zaległymi płatnościami, jak choćby niepłaconym czynszem.  

 

Metraż, stan wykończenia i okolica

 

Przed przystąpieniem do poszukiwania wymarzonego ,,gniazdka” trzeba ustalić kryteria wyszukiwania. Warto określić wcześniej, jaki interesuje nas metraż, ilość pokoi oraz ich układ. Ponadto trzeba zwrócić uwagę także na lokalizację, bo o ile posiadając samochód jesteśmy w stanie dojechać wszędzie, tak kiedy przystanki tramwajowe czy autobusowe znajdują się w znacznym oddaleniu możemy mieć duży problem z dotarciem na czas do pracy. Dodatkowo posiadając dzieci najlepiej zainteresować się bezpieczną okolicą, w pobliżu której znajduje się szkoła. 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]