Strona główna » Blog » Mieszkanie trzypokojowe – dla kogo to dobra propozycja?

Mieszkanie trzypokojowe – dla kogo to dobra propozycja?

Kupno mieszkania to niezwykle ważne wydarzenie, które zwykle jest bardzo dokładnie przemyślane. Czasami zdarza się tak, że lokal przeznaczony będzie do życia rodziny lub osoby, która go nabywa, natomiast częstym zjawiskiem jest również kupno mieszkania przeznaczonego na wynajem. Wybierając odpowiednie mieszkanie, należy zwrócić uwagę na jego cenę, metraż, lokalizację czy standard wykończenia. Oprócz tego ważna jest również liczba pomieszczeń i ich usytuowanie. Osoby, które decydują się na zakup mieszkania, często decydują się na lokale dwupokojowe, jednak coraz więcej osób zwraca również uwagę na mieszkania składające się z trzech pokoi. Kto powinien zwrócić uwagę na mieszkania trzypokojowe?


Mieszkanie dla rodziny 

 

Decydując się na zakup mieszkania, warto zastanowić się nad jego przeznaczeniem. Często zdarza się tak, że za odpowiednim lokalem rozglądają się młode małżeństwa, które nie potrzebują zbyt dużej przestrzeni do komfortowego funkcjonowania. Jednak z uwagi na to, że wiele osób kupuje mieszkanie raz w życiu, przed podjęciem decyzji warto zastanowić się, jak potrzeby dotyczące liczby pokoi mogą zmienić się w ciągu kilku najbliższych lat. Mowa tutaj na przykład o planach na powiększenie rodziny. Jeśli w mieszkaniu za jakiś czas pojawi się dziecko, warto zadbać o to, by można było urządzić tam dla niego pokój. Właśnie w takich przypadkach może okazać się, że kupno mieszkania trzypokojowego będzie dobrym pomysłem. Jedno z pomieszczeń może służyć jako sypialnia dla rodziców, kolejne jako pokój gościnny, a ostatni z pokoi może być przeznaczony właśnie dla dziecka. Wybór takiego lokalu będzie odpowiedni dla rodzin, które nie mają w planach wyprowadzenia się do domu jednorodzinnego czy kupna działki budowlanej w przyszłości.

 

Kupno mieszkania pod wynajem 

 

Zakup mieszkania trzypokojowego może okazać się korzystny również dla osób, które poszukują lokalu do zakupu pod wynajem. Kawalerki czy mieszkania dwupokojowe również cieszą się dużym zainteresowaniem, jednak na mieszkaniu, które ma trzy pokoje, można zarobić zdecydowanie więcej, w związku z czym inwestycja zwróci się zdecydowanie szybciej. Wynajmem takiego mieszkania z  pewnością zainteresują się nie tylko rodziny z dziećmi, ale również grupy studentów czy osób pracujących. Warto wspomnieć, że różnice w cenach mieszkań dwupokojowych i trzypokojowych często są stosunkowo niewielkie, więc zdarza się tak, że kupują je również osoby, które potrzebują nieco więcej przestrzeni czy dodatkowego pomieszczenia, na przykład do urządzenia biura czy sypialni dla gości.