Strona główna » Blog » Mieszkanie idealne dla seniora. Propozycje nieruchomości dla osób starszych

Mieszkanie idealne dla seniora. Propozycje nieruchomości dla osób starszych

Potrzeby osób starszych są nieco inne niż potrzeby młodych małżeństw czy rodzin. Warto o tym pamiętać, aby zadbać o komfort życia seniora i zapewnić mu bezpieczne, wygodne i praktyczne miejsce do życiaW artykule znajdziesz kilka wartościowych wskazówek dotyczących tego, jakie nieruchomości będą najlepsze dla osób starszych.


Jakie cechy powinno mieć mieszkanie dla starszej osoby?


Po pierwsze, nie musi być duże. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby mieszkanie to było funkcjonalne i dostosowane do potrzeb seniora. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych wymagań, jednak najbardziej praktyczne jest wybranie mniejszego mieszkania, które będzie nieco bardziej wygodne od przestronnego: łatwiej się po nim poruszać i nie jest zbyt kosztowne. Optymalne jest mieszkanie 2-pokojowe o wielkości ok. 50 m². Wśród naszych ofert nieruchomości znajdują się mieszkania 2-pokojowe w Bydgoszczy, położone w dobrych lokalizacjach.

 

Warto, aby mieszkanie dla seniora mieściło się albo na parterze, albo tam, gdzie dostępna jest winda. Znacznie ułatwi to przemieszczanie się. Dodatkowo infrastruktura miejsca zamieszkania powinna być odpowiednia. Najlepiej, aby blisko znajdowały się sklep spożywczy, apteka, przychodnia, ośrodki kulturalne i komunikacja miejska.

 

Przy wybieraniu metrażu należy zwrócić uwagę, czy w mieszkaniu nie będzie trzeba wygospodarować miejsca na dodatkowy sprzęt specjalistyczny. W sypialniach umieszcza się często łóżko rehabilitacyjne, które ułatwia wstawanie, czy innego rodzaju sprzęt do łazienki lub kuchni, który może być zalecony przez lekarza – w zależności od możliwości, potrzeb i stopnia samodzielności seniora.

 

W mieszkaniu dla osoby starszej zdecydowanie nie powinny znajdować się wysokie progi, które w najlepszym wypadku mogą być uciążliwe, a w najgorszym – spowodować wypadek. Możliwość swobodnego i przede wszystkim bezpiecznego poruszania się powinna być priorytetem w urządzaniu lokum dla seniora.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]