Strona główna » Blog » Mieszkania na Czyżkówku. Dlaczego warto zamieszkać na tym osiedlu?

Mieszkania na Czyżkówku. Dlaczego warto zamieszkać na tym osiedlu?

Czyżkówko to jedna z dzielnic Bydgoszczy, zlokalizowana w zachodniej części miasta. To bardzo przyjazna i bezpieczna dzielnica z bogatą historią, terenami zielonymi, obiektami rekreacyjnymi i placówkami oświatowymi. Myślisz o zakupie mieszkania lub domu w Bydgoszczy? Koniecznie powinieneś zapoznać się z ofertami mieszkań na osiedlu Czyżkówko.


Czyżkówko - krótka charakterystyka osiedla

Czyżkówko (dawniej nazywane Szuszkówką) to osiedle, na którym dominuje charakterystyczna niska zabudowa jedno- i kilkurodzinna. Oprócz domów z ogrodami oraz zabudowy szeregowej, na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat powstały również budynki wielorodzinne. Co ciekawe, nadal w dość dobrym stanie zachowane są obiekty pochodzące jeszcze z okresu międzywojennego, a nawet starsze.

Oprócz terenów mieszkalnych na tym bydgoskim osiedlu działa też kilka siedzib firm, biurowców i zakładów przemysłowych, w tym m.in. Wodociągi Miejskie.

Nie brak tu również terenów zielonych, którymi szczycą się mieszkańcy Czyżkówka. Szczególnie malowniczo wyglądają tereny wzdłuż rzeki Brdy. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim terasy rzeczne, które tworzą charakterystyczny układ schodów w dolinie rzecznej. Brda oddziela Czyżkówko od Jachcic. Nad brzegiem rzeki znajdują się “dzikie” plaże oraz ogrody działkowe.

Czyżkówko to dzielnica, której znaczną część stanowią tereny zielone. Część z tych terenów została zaaranżowana do celów rekreacyjnych, jednak zdecydowana większość to zieleń nieurządzona. Od północy i zachodu osiedle otaczają lasy i łąki nadbrzeżne.

Czyżkówko jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta oraz innymi dzielnicami Bydgoszczy. Znajduje się tutaj zespół szkół oraz przedszkola. To doskonała opcja mieszkaniowa dla osób z różnymi potrzebami, w tym rodzin z dziećmi.

Mieszkanie na Czyżkówku? Sprawdź ofertę Biura Nieruchomości Jagła

W ofercie Biura Nieruchomości Jagła znajduje się wiele mieszkań oraz domów jednorodzinnych zlokalizowanych na osiedlu Czyżkówko. Jeśli więc też uważasz, że jest to idealna dzielnica do zamieszkania w Bydgoszczy, koniecznie powinieneś skontaktować się z naszymi pośrednikami nieruchomości i doradcami, którzy przedstawią ci propozycje nieruchomości najbardziej dopasowane do twoich potrzeb.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]