Strona główna » Blog » Mieszkania do remontu. Na co uważać przy zakupie?

Mieszkania do remontu. Na co uważać przy zakupie?

Aby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z generalnym remontem mieszkania, przed zakupem warto sprawdzić stan lokalu i przeanalizować wszystkie niedoskonałości wykończeniowe, jakie posiada lokal. Wszystko to ma wpływ na wysokość wkładu finansowego, jaki trzeba będzie przeznaczyć na remont. Warto skorzystać z kupna mieszkania do remontu, ponieważ jego cena może być tańsza nawet o kilkaset złotych za m2 w porównaniu do nowych mieszkań w tej samej dzielnicy.


Rynek pierwotny czy wtórny?


Decydując się na zakup mieszkania, trzeba zastanowić się nad wyborem rynku, z jakiego chcielibyśmy skorzystać. Rynek pierwotny wymaga ogromnych nakładów finansowych z uwagi na rozpoczęcie prac wykończeniowych od zera. Lokal mieszkalny nabyty na rynku wtórnym zaś może kosztować mniej, jednak tutaj również warto przewidzieć nakłady finansowe przeznaczone na remont. Niekiedy w takim przypadku możemy spodziewać się jedynie drobnych prac wykończeniowych. Niemniej niektóre mieszkania przeznaczone do remontu mogą wymagać ogromnego nakładu finansowego z uwagi na konieczność przeprowadzenia generalnych prac wykończeniowych.

 

Na co zwrócić uwagę podczas kupna?


Transakcja kupna mieszkania z reguły przebiega sprawnie. Aby móc skorzystać z atrakcyjnej oferty zakupu mieszkania, warto dokonać głębszej analizy finansowej związanej nie tylko z zakupem lokalu, ale również z jego remontem. Zatem jak kupić mieszkanie do remontu i uniknąć generalnego remontu? Na początek należy dobrze zapoznać się z mieszkaniem, które chcemy kupić. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj instalacji i jej sprawność. Koniecznym jest również przeanalizowanie stanu wszystkich przyłączy w łazience i kuchni. Warto sprawdzić, czy w mieszkaniu są odpływy, aby móc zainstalować pralkę i zmywarkę. Jeśli wybór padnie na mieszkanie z rynku wtórnego zlokalizowane w wieloletnim bloku czy kamienicy, warto zwrócić uwagę na stan techniczny całego budynku oraz na sposób, w jaki jest on administrowany. Tam, gdzie jest wspólnota mieszkaniowa, opłaty eksploatacyjne mogą być znacznie niższe w porównaniu np. do nieruchomości zarządzanej przez prywatnego właściciela lub spółdzielnię.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]