Strona główna » Blog » Limity w programie Mieszkanie Dla Młodych

Limity w programie Mieszkanie Dla Młodych

Jakie będą limity cenowe w programie Mieszkanie dla Młodych?


klucz do mieszkania

 

Projekt ustawy Mieszkanie dla Młodych został ukończony przez sejmową komisję. Znamy już limity cenowe jakie będą obowiązywały dla nowego programu.

 

W pierwszej wersji dopłata miała być równa kosztowi odtworzenia 1 m kw. powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w danej gminie. Część posłów zaproponowała jednak, aby dopłata mogła być równa 1,1 jego wartości.

 

Decyzja wynika z doświadczeń nabytych w trakcie funkcjonowania programu Rodzina na Swoim. Jej celem jest uniknięcie sytuacji, w której w dużych miastach trudno było znaleźć mieszkanie spełniające kryteria programu. W wyniku czego potencjalni klienci byli wykluczeni z zasięgu jego oddziaływania.

 

Wysokość obowiązujących limitów zaproponowanych przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej prezentuje poniższa tabela* (wartość w złotych).

 

limity dla młodych

 

* Przygotowana na podstawie danych Ministerstwa, podanych przez “Dziennik Gazetę Prawną”.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]