Strona główna » Blog » Kupno mieszkania na rynku wtórnym. Co warto wiedzieć?

Kupno mieszkania na rynku wtórnym. Co warto wiedzieć?

„Być już na swoim”. To marzenie nie jednej rodziny, osób, które zaczęły swą dorosłość, podjęły pracę, ale z różnych powodów mieszkają na wynajmowanym wspólnie ze znajomymi mieszkaniu, domu czy też u rodziców. Podjęcie decyzji o kupnie mieszkania nie jest łatwe. Zwykle przyspiesza ją założenie własnej rodziny, czy spodziewane narodziny dziecka. Jako biuro nieruchomości „z wieloletnim stażem” nie raz ratowaliśmy rodziny z opresji, jaką jest szukanie nieruchomości potrzebnej na tzw. wczoraj. Pośpiech to zły doradca. Dziś chcemy zająć się tematem kupna mieszkania na rynku wtórym.


Kupno mieszkania na rynku wtórnym to jeden z najszybszych sposobów zamieszkania w końcu we własnych czterech kątach. Pod warunkiem, że podejdziemy do zakupu racjonalnie, odłożymy emocje na bok, aby nie kupić przysłowiowego kota w worku, czy też puszki Pandory, która zrujnuje marzenia o spokojnym dostatnim życiu we własnym M3. Od czego zacząć poszukiwania?

 

Określ swoje potrzeby


Wydaje się to logiczne, ale uwierzcie nam, wcale takie nie jest. Nierzadko chęć wprowadzenia się w końcu do własnego mieszkania sprawia, że nie myślimy długofalowo. Przy kupnie mieszkania niekiedy mamy wrażenie, że ten etap przesłaniają poszukującym mieszkania emocje. Co trzeba zatem rozważyć przed rozpoczęciem poszukiwań mieszkania? Przede wszystkim warto zapisać sobie 3 główne pytania, na które odpowiedź da odpowiedź, jakiego mieszkania potrzebujesz? Znalezienie idealnego mieszkania zajmuje sporo czasu, jeśli go nie masz za wiele, lepiej skorzystaj z pomocy biura nieruchomości takie jak nasze. Pomożemy ci odpowiedzieć na podstawowe pytania takie jak:

  • jaki ma mieć metraż twoje mieszkanie? Tu rozważ konkretnie, ile ma mieć pokoi? Czy toaleta ma być łączona z łazienką? Czy w mieszkaniu ma być kuchnia, czy wystarczy aneks? Myśl perspektywicznie, jeśli planujesz mieć 2 dzieci, rozważ czy nie lepiej rozważyć zakup większego mieszkania? Czasami za niewiele większe pieniądze, można zakupić w dobrym stanie mieszkanie np. 4 pokojowe, niż luksusowo urządzone mieszkanie 3 pokojowe,

  • jakie są twoje możliwości finansowe? Czy zakup mieszkania pokryjesz z własnych pieniędzy, czy potrzebujesz posiłkować się kredytem? To też dobry moment na określenie czy mieszkanie ma być do remontu, czy w stanie od razu do zamieszkania, wykluczającym poważne inwestycje jak wymiana instalacji wodnej, elektrycznej, czy okien?

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]