Strona główna » Blog » Kupiłeś mieszkanie na wynajem? Dowiedz się, jak tanio je urządzić

Kupiłeś mieszkanie na wynajem? Dowiedz się, jak tanio je urządzić

Kupiłeś mieszkanie przeznaczone na wynajem? Zapewne czeka Cię jeszcze urządzenie wszystkich pomieszczeń. W tym artykule podpowiemy Ci, jak zrobić to tanio i praktycznie.


Urządzanie mieszkania na wynajem: co musisz wziąć pod uwagę

Przede wszystkim powinieneś zastanowić się, komu zamierzasz wynajmować mieszkanie. Nieco inne potrzeby mają studenci, czego innego będą potrzebować rodziny z dziećmi. Niemniej w każdym przypadku im lepiej urządzone lokum, tym większe zyski będzie przynosić. Oczywiście możesz urządzić je “tanim kosztem”, np. wystawiając do niego stare, niepotrzebne meble, ograniczając ilość sprzętów domowych, a także rezygnując z wykonania niektórych prac remontowych, jednak wówczas musisz się z liczyć z tym, że wartość twojego mieszkania na rynku będzie niższa.

Kolejna kwestia, od której wiele zależy, to budżet, jakim dysponujesz. Im większe mieszkanie, tym więcej kosztów generuje na etapie urządzania, ale z drugiej strony w przyszłości zapewni też nieco wyższe zyski, gdyż koszt wynajmu mieszkania 4-pokojowego jest zwykle nieco wyższy niż kawalerki.

Urządzanie mieszkania na wynajem: najważniejsze zasady

Przede wszystkim pamiętaj, że urządzając mieszkanie na wynajem, czyli dla kogoś, nie powinieneś sugerować się własnym gustem i preferencjami estetycznymi. W tym przypadku raczej nie ma miejsca na wnętrzarskie eksperymenty, ponieważ twoje pomysły niekoniecznie muszą spodobać się Twoim potencjalnym lokatorom (chyba że docelowym najemcą ma być bardzo specyficzna grupa odbiorców). Mieszkanie na wynajem powinno być przede wszystkim funkcjonalne, czyste i uniwersalne.

Zadbaj więc o wszystkie najważniejsze sprzęty i meble, zrezygnuj z wprowadzania dekoracji. Dzięki temu przyszły najemca będzie miał zapewnione podstawowe wyposażenie, a jednocześnie możliwość wprowadzenia kilku własnych rzeczy, które pozwolą mu poczuć się “jak w domu”.

Funkcjonalność mieszkania w dużej mierze zależy od jakości zastosowanych mebli oraz urządzeń domowych. Wszystkie wprowadzone do mieszkania elementy wyposażenia powinny być zadbane, sprawne i pozbawione mankamentów. Niedomykające się szafy, skrzypiące łóżko, czy często psująca się pralka nikogo nie zachęcą do długoterminowego najmu.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]