Strona główna » Blog » Które dzielnice Bydgoszczy są najchętniej wybierane na miejsce zamieszkania?

Które dzielnice Bydgoszczy są najchętniej wybierane na miejsce zamieszkania?

Bydgoszcz jest największym miastem województwa kujawsko-pomorskiego, a jednocześnie jednym z największych miast w Polsce. Jego lokalizacja jest atrakcyjna, ponieważ leży na styku czterech makroregionów Pojezierzy Południowobałtyckich. Dzięki temu, że jest ośrodkiem handlu, logistyki czy przemysłu, a do tego jest jednym z głównych krajowych ośrodków usług dla biznesu i  branży informatycznej, jest chętnie wybieranym miejscem do zamieszkania. Podobnie jak w innych miastach, mieszkańcy Bydgoszczy preferują kilka dzielnic tego miasta jako miejsca do zamieszkania. Które dzielnice są najbardziej atrakcyjne i dlaczego?


Dzielnica Fordon i Bartodzieje 

 

Wybierając odpowiednią dzielnicę do wynajęcia mieszkania lub jego zakupu, mieszkańcy Bydgoszczy zwykle biorą pod uwagę kilka kryteriów. Niezwykle istotne jest to, czy okolica jest bezpieczna oraz jak jest skomunikowana z innymi częściami miasta. Mowa tutaj o szkołach, szpitalu czy sklepach. Jedną z najpopularniejszych, a jednocześnie chętnie wybieranych dzielnic do zamieszkania w  Bydgoszczy jest Fordon, czyli osiedle położone we wschodniej części miasta nad Wisłą w Dolinie Fordońskiej. Fordon jest dobrze skomunikowaną z pozostałymi częściami miasta dzielnicą, w której jest spokojnie i bezpiecznie, więc lokale użytkowe położone właśnie tutaj cieszą się dużym zainteresowaniem. Dodatkowo w okolicy znajduje się wiele terenów zielonych, co jest dodatkowym atutem.

Osiedle Bartodzieje jest również chętnie wybieranym miejscem do zamieszkania w Bydgoszczy. Położone jest ono w centralnej części miasta, a dodatkowo w jego okolicy znajdują się liczne tereny zielone, przede wszystkim bulwary i lasy. Oprócz tego możemy tam znaleźć wiele tras rowerowych oraz basenów i innych obiektów sportowych. Osiedle jest też dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta, ponieważ mieszkańcy mają do dyspozycji wiele linii tramwajowych i autobusowych, w tym również nocnych.

 

Osiedle Wyżyny i osiedle Błonie 

 

Kolejnym miejscem, w którym często poszukiwane są mieszkania na sprzedaż lub wynajem, jest osiedle Wyżyny. Znajduje się ono niedaleko centrum miasta, a dodatkowo w okolicy znajduje się wiele szkół i przedszkoli. Osoby aktywne doceniają to osiedle również za to, że w jego okolicy znajduje się wiele terenów zielonych, na których można uprawiać sporty.

Następnym osiedlem, które jest chętnie wybierane do zamieszkania, są Błonie, które są wysunięte na południowy zachód. Jego popularność wynika przede wszystkim z tego, że w pobliżu znajdują się szkoły, domy kultury, korty tenisowe czy targowisko. Znaleźć tutaj możemy również wiele terenów zielonych.