Strona główna » Blog » Kiedy warto nawiązać współpracę z agencją nieruchomości?

Kiedy warto nawiązać współpracę z agencją nieruchomości?

Zakup nieruchomości związany jest z bardzo dużym wydatkiem, dlatego chcemy, aby nasza transakcja przebiegała zgodnie z prawem i była legalna. Nikt przecież nie chce kupić ,,kota w worku”. Obawy na swojej drodze spotykają nie tylko kupujący mieszkania, ale również osoby znajdujące się po drugiej stronie, czyli sprzedający. Kiedy więc warto nawiązać współpracę z agencją nieruchomości?   


Czym zajmują się biura nieruchomości?

Agencja nieruchomości świadcząc usługi pośrednictwa, oferuje pomoc przy kupnie i sprzedaży mieszkań, domów, działek czy lokali handlowych. Mogą się do niej zgłosić zarówno osoby chcące nabyć, jak i zbyć czy wynająć daną nieruchomość. Działalność takich biur podlega ustawie o gospodarce nieruchomościami. Określa ona szczegółowo zakres czynności, którymi mogą się zajmować, a także ich obowiązki oraz prawa.   

Bezpieczeństwo i fachowa obsługa

Na każdym pośredniku, zajmującym się obrotem nieruchomości, spoczywa obowiązek wykupienia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Ten zapis ustawy zabezpiecza interesy wszystkich, korzystających z usług takich agencji. Biuro nieruchomości pomoże w znalezieniu nabywców mieszkania, jak też znajdzie idealny lokal pod wynajem czy zakup - zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Dlatego, jeśli przeglądanie zamieszczony w Internecie ofert na niewiele się przydaje, warto udać się profesjonalistów.   

 

Nawiązanie współpracy z biurem nieruchomości pozwala zaoszczędzić czas, gdyż klient jedynie określa swoje wymagania i potrzeby, a całym procesem poszukiwania mieszkania zajmuje się agent. Nasza firma, oprócz usług pośrednictwa, oferuje swoją pomoc w zakresie doradztwa kredytowego, organizacji przeprowadzki czy poleci zaufanego architekta wnętrz, który stworzy projekt, aranżację mieszkania lub pomoże w remoncie.   

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]