Strona główna » Blog » Kawalerka - dla kogo to dobra inwestycja?

Kawalerka - dla kogo to dobra inwestycja?

Wiele osób planujących zakup mieszkania pod wynajem lub w celach mieszkaniowych, ale wyłącznie dla jednej lub dwóch osób, zastanawia się nad kawalerką. Chociaż często z pewnym dystansem podchodzimy do kawalerek, to tego rodzaju mieszkań nadal jest na rynku sporo, w tym również w obiektach deweloperskich. Trzeba pamiętać, że tego rodzaju rozwiązanie mieszkaniowe ma bardzo wiele zalet i w wielu przypadkach może okazać się doskonałą inwestycją.


Czym jest kawalerka i kiedy jest do dobre rozwiązanie?

Kawalerek w Bydgoszczy jest całkiem sporo. Oferty tego rodzaju można znaleźć zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć na pytanie, czym właściwie jest kawalerka.

Kawalerka to mieszkanie składające się tylko z jednego pokoju, łazienki i kuchni. Warto przy tym dodać, że często kuchnia zastąpiona jest aneksem kuchennym połączonym z salonem (głównie w nowym budownictwie). Najczęściej kawalerki dostępne są w małych metrażach, ale w tym przypadku nie ma ustalonej reguły, ponieważ można znaleźć bardzo przestronne kawalerki (szczególnie w nowoczesnych apartamentowcach).

Tego rodzaju mieszkanie to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dopiero wkraczają w dorosłe życie, chcą mieć własne lokum, a jednocześnie nadal dysponują dość ograniczonym budżetem (lub mieszkanie jest kupowane przez rodziców). Wybierając się na studia czy rozpoczynając pierwszą pracę, a mieszkając w pojedynkę, zwykle nie istnieje potrzeba posiadania większego lokum mieszkalnego. Trzeba przy tym dodać, że takie mieszkanie jest również tańsze w eksploatacji: można oszczędniej i szybciej je wykończyć lub wyremontować i generuje mniejsze koszty związane z utrzymaniem. Czynsz w przypadku kawalerki jest znacznie niższy niż kilku pokojowych mieszkań, ponieważ opłata ta naliczana jest od powierzchni lokalu. Kawalerka to również dobre rozwiązanie dla dwóch osób, które chcą ograniczyć koszty utrzymania.

Jest to również dobra inwestycja dla osób planujących zakup mieszkania pod wynajem. Zwykle ilość sprzedawanych kawalerek wzrasta właśnie w okolicach wakacji, czyli przed rozpoczęciem roku akademickiego. W tym przypadku warto zwrócić uwagę przede wszystkim na lokale znajdujące się w pobliżu szkół wyższych.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]