Strona główna » Blog » Jakie nieruchomości najlepiej nadają się na cele magazynowe?

Jakie nieruchomości najlepiej nadają się na cele magazynowe?

Odpowiednio dobrana i rozplanowana przestrzeń magazynowa ma ogromny wpływ na rozwój przedsiębiorstwa. Cechy idealnej powierzchni magazynowej mogą różnić się od siebie w zależności od tego, jaki rodzaj produktów czy surowców ma być przechowywany w tym budynku. Istnieje jednak kilka cech wspólnych preferowanej nieruchomości, niezależnie od rodzaju magazynu. Poszukiwanie idealnej powierzchni jest ciężkim procesem, a potrzeby mogą zmieniać się wraz z czasem i rozwojem firmy.


Jakie cechy powinna mieć nieruchomość przeznaczona na magazyn?

Znalezienie idealnej przestrzeni magazynowej nie jest wcale łatwym zadaniem. Samodzielne poszukiwanie bardzo często kończy się fiaskiem, dlatego tego rodzaju nieruchomości warto szukać u profesjonalnej agencji nieruchomości. Niezależnie od tego, czy firma chce wynająć halę magazynową, czy ją kupić, specjaliści w dziedzinie doradztwa nieruchomości z pewnością pomogą odnaleźć opcję o idealnych parametrach.

Pierwszą istotną cechą nieruchomości przeznaczonej na cele magazynowe jest lokalizacja. W odróżnieniu od lokali usługowych czy mieszkań mało kto poszukuje magazynu w centrum miasta. Najbardziej pożądaną lokalizacją są podmiejskie miejscowości z dobrą drogą dojazdową. Dzięki temu zarówno pracownicy, jak i dostawcy i firmy transportowe mają zapewniony szybki i wygodny dojazd. Ogromne znaczenie ma również metraż. W zależności od przedsiębiorstwa mogą to być różne parametry, jednak w wielu przypadkach im większa hala, tym lepiej.

Osoby poszukujące przestrzeni magazynowej, zwracają dużą uwagę na konstrukcję budynku. Stabilna, dobrze wykonana hala zapewnia bezpieczeństwo towaru i pracowników przebywających wewnątrz tego budynku. Nie bez znaczenia jest również wyposażenie jak optymalne oświetlenie, oraz wszystkie niezbędne instalacje. Dużym plusem jest parking przy magazynie bądź utwardzony teren, na którym pracownicy czy dostawcy mogą zostawiać swoje pojazdy. Oprócz wyżej wymienionych cech najlepsze nieruchomości na powierzchnie magazynowe powinny posiadać wydzieloną niewielką strefę biurową.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]