Strona główna » Blog » Jakich ogłoszeń sprzedaży nieruchomości lepiej unikać?

Jakich ogłoszeń sprzedaży nieruchomości lepiej unikać?

Poszukiwanie idealnej nieruchomości nie jest łatwym zadaniem. Obecnie na rynku sprzedaży nieruchomości oprócz profesjonalnych, rzetelnych firm można natknąć się na osoby mogące przysporzyć nam wielu problemów. Z tego tytułu przed zakupem jakiejkolwiek nieruchomości warto mocno wgłębić się w informacje na jej temat, a najlepiej skonsultować to z prawdziwymi specjalistami od nieruchomości.


Jakie ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości powinny od razu wzbudzać nasze podejrzenia?

 

Znalezienie idealnego mieszkania bądź domu jest jednym z najtrudniejszych zadań w naszym życiu. Jako że jest to ogromna inwestycja, bardzo ważne jest znalezienie idealnej nieruchomości i odpowiednie przeprowadzenie wszystkich procesów do samego końca. Na rynku nieruchomości wciąż można spotkać się z oszustami, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z doradcą nieruchomości, który po rozmowie i poznaniu naszych potrzeb, preferencji i możliwości finansowych będzie w stanie przedstawić nam najciekawsze dla nas oferty.

 

Aby mieć pewność, że nie natniemy się na nieuczciwego sprzedawcę, powinniśmy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zostało stworzone ogłoszenie. Jeżeli w ofercie nie ma żadnych zdjęć, prawdopodobnie jest ono w bardzo złym stanie. Jeżeli w opisie mieszkania znajdujemy bardzo kwieciście opisane superlatywy, to możemy mieć pewność, że sprzedający chce jak najszybciej pozbyć się mieszkania. Szczegółowy i rzeczowy opis jest elementem, który powinien przyciągać naszą uwagę, a zawarte w nim informacje pozwolić na decyzję czy jesteśmy wstępnie zainteresowani ofertą.

 

Jeżeli umówimy się na spotkanie ze sprzedającym, mamy prawo poprosić go o pokazanie kopii wypisu z ksiąg wieczystych oraz dokumenty poświadczające sposób otrzymania prawa własności do danej nieruchomości. Jeżeli nie posiada ich przy sobie powinien podać nam numer księgi wieczystej, dzięki któremu samodzielnie możemy sprawdzić zapisy w danej księdze. Unikanie podania nam tych informacji powinny skutecznie odstraszyć nas od danej oferty, ponieważ może wiązać się z nieuregulowanymi sprawami prawnymi.

 

W przypadku poszukiwania mieszkania z rynku wtórnego, warto sprawdzić ile wynoszą rzeczywiste opłaty za mieszkanie. Niektórzy sprzedający celowo zaniżają te kwoty, co skutkuje problemami dla nowego właściciela, który może nie być przygotowany na tak wysokie koszty.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]