Strona główna » Blog » Jak wynająć halę na prowadzenie działalności przemysłowej?

Jak wynająć halę na prowadzenie działalności przemysłowej?

Każdego roku popyt na hale magazynowe i przemysłowe wzrasta, a deweloperzy robią wszystko co mogą, by zaspokoić te potrzeby. Ma to związek ze stałym rozwojem firm z sektorów e-commerce, lekkiej produkcji i sieci handlowych. W pierwszej połowie 2020 roku na polskim rynku podaż nowoczesnych powierzchni magazynowych wynosiła blisko 20 ml mkw. Deweloperzy zapewniają standard wykończenia, który jest porównywalny dla wszystkich ofert. 


Gotowe do wynajęcia hale posiadają siatki słupów wyznaczających podział powierzchni w układzie 22,5/24/12 m, odporność ogniową na poziomie do 4000 MJ i wytrzymałość posadzki wynoszącą ok. 5 ton/m². Dodatkowo możecie liczyć na doposażenie hali w instalację grzewczą, która zapewni temperaturę odpowiednią do pracy, a także w dostęp światła dziennego na poziomie wymaganym przez przepisy. Po znalezieniu ogłoszenia oferującego odpowiednią dla Was przestrzeń przejdziecie do indywidualnej wyceny. W takim razie czego spodziewać się wynajmując halę przemysłową?

 

Na co zwrócić uwagę wynajmując halę przemysłową


Hala przemysłowa, aby mogła prawidłowo spełniać swoją funkcję, z pewnością będzie musiała zostać zaadaptowana do wymogów Waszego przedsiębiorstwa. Oznacza to, że będziecie musieli zapoznać się przepisami dotyczącymi warunków pracy w takim miejscu i wyposażyć je nie tylko w niezbędne dla Was urządzenia, ale też osprzęt taki jak wentylacja, klimatyzatory lub inne systemy. Wszelkiego rodzaju ulepszenia są związane z podniesieniem czynszu lub z wydłużeniem czasu trwania umowy. Na ogół za elementy ruchomego wyposażenia hali będziecie odpowiedzialni Wy, a za trwałe zmiany deweloper.

 

Z reguły na wysokość faktury za usługę wynajmu największy wpływ mają trzy czynniki. Pierwszym z nich jest czynsz, który warto przeliczyć po uwzględnieniu wszystkich rabatów oferowanych przez deweloperów. Jest to często kwota niższa niż bazowa stawka za wynajem. Drugim czynnikiem są koszty eksploatacyjne, które wynikają z uiszczanego przez właściciela podatku od nieruchomości, ubezpieczenia obiektu i opłat za administrację. Klient ma pełne prawo do wglądu, jakiego rzędu są to kwoty i w jaki sposób zostały przeliczone na comiesięczną zaliczkę. Trzeci czynnik to opłaty za zużycie mediów wygenerowane przez najemcę. Dodatkowe koszty, jakie będziecie musieli ponosić związane z ubezpieczeniem maszyn i towaru, a także sprzątaniem lub wywozem śmieci praktycznie zawsze są pozostawione po Waszej stronie.

 

Użytkowanie wynajętej hali w celu prowadzenia działalności przemysłowej jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorców. Dzięki niemu nie będziecie musieli inwestować dużej sumy w budowę nieruchomości, a jedynie opłacać comiesięczne koszty. Dodatkowo, kiedy uda Wam się znaleźć pomieszczenie oferujące odpowiednią przestrzeń i ustalicie atrakcyjne warunki, szybko będziecie mogli wprowadzić się i rozpocząć działalność. Lista zalet jest jeszcze dłuższa i z pewnością przykrywa wszelkie niedogodności związane z wynajmem!

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]