Strona główna » Blog » Jak sprzedać zadłużone mieszkanie?

W jaki sposób sprzedać zadłużoną nieruchomość, zanim trafi na licytację komorniczą?

Aby uchronić się przed eksmisją, mamy prawo do sprzedania zadłużonego domu, mieszkania własnościowego lub spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu. Sprzedaż zadłużonego mieszkania to transakcja znacznie bardziej skomplikowana, jednakże w pełni możliwa do przeprowadzenia. W jaki sposób sprzedać zadłużoną nieruchomość, zanim trafi na licytację komorniczą? Jakie musisz mieć dokumenty, bez których sprzedaż nie może się odbyć? Podpowiadamy!


Przyczyny zadłużenia nieruchomości

Do zadłużenia mieszkania, domu czy innej nieruchomości może dojść z wielu powodów. Pierwszym z nich może być sytuacja, gdy nieruchomość jest obciążona hipoteką, która nie została spłacona przed transakcją sprzedaży. Drugi przypadek obejmuje zaleganie z opłatami w wyniku niepłacenia czynszu. Gdy mieszkanie jest obciążone długami właściciela,  wierzyciele mają prawo domagać się zwrotu długu. W tym celu mogą złożyć wniosek do komornika o egzekucję nieruchomości. 

Jak sprzedać zadłużoną nieruchomość?

W obecnych czasach zadłużonych lokali wciąż przybywa. Osoby z zadłużeniem nie chcą doprowadzić do licytacji komorniczej, ponieważ wiąże się to z ciągłym stresem oraz pokryciem wszelkich kosztów związanych z procedurami komorniczymi. Często jedynym sposobem na poradzenie sobie z problemem jest powierzenie sprawy firmy z branży nieruchomości, dzięki której można zaoszczędzić czas, nerwy, a także pieniądze. 


 Chcesz sprzedać zadłużone mieszkanie? Skontaktuj się z nami


Dokumenty, bez których nie sprzedasz zadłużonego lokalu

Aby transakcja sprzedaży zadłużonej nieruchomości była możliwa, będziesz potrzebować kilka dokumentów:

  • numer księgi wieczystej lokalu,

  • akt notarialny umowy sprzedaży, darowizny, postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku lub akt poświadczenia dziedziczenia wraz z zaświadczeniem z urzędu skarbowego o uiszczeniu podatku,

  • stan zadłużenia nieruchomości (bądź jego braku),

  • jeżeli lokal jest obciążony hipoteką, niezbędne będzie okazanie promesy z banku, która wykaże wysokość zadłużenia, zgodzi się na wykreślenie hipoteki i wskaże rachunek bankowy, na który ma być wpłacone zadłużenie. 

Skup mieszkań zadłużonych w Jagła Nieruchomości

W Jagła Nieruchomości gwarantujemy wypłatę pełnej kwoty od ręki, po spisaniu niezbędnych dokumentów u notariusza bez zbędnego oczekiwania. Przyjmujemy mieszkania komornicze, niezależnie od ich stanu technicznego czy wyglądu. Oferujemy pomoc w wypełnianiu wszelkich dokumentów, realizujemy też skup domów i działek budowlanych. Zajmiemy się kompleksową realizacją transakcji, dlatego warto się z nami skontaktować w celu ustalenia szczegółów współpracy. Swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do mieszkańców Bydgoszczy oraz okolic.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]