Strona główna » Blog » Jak pozyskać środki na zakup nieruchomości?

Jak pozyskać środki na zakup nieruchomości?

Zakup nieruchomości to inwestycja ze wszech miar opłacalna, bez względu na to, czy będziemy chcieli przeznaczyć mieszkanie na własne potrzeby, czy też traktujemy je jako dodatkowe źródło dochodu, na przykład przeznaczając je pod wynajem. Zakup mieszkania jest także doskonałą inwestycją, która przyniesie spore korzyści.


Ceny mieszkań bowiem stale rosną; teraz zakupioną nieruchomość sprzedamy z potężnym zyskiem za parę lat. Często jednak na przeszkodzie do wymarzonego M4 stoi… brak źródła jego sfinansowania. Można starać się dokonać zakupu za gotówkę, czyli za zgromadzone przez lata oszczędności, lub zapożyczając się u rodziny. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Czym jest tego rodzaju kredyt i gdzie najlepiej się o niego starać? Sprawdź sam!

 

Kredyt hipoteczny, czyli jaki?


Kredyt hipoteczny to rodzaj pożyczki, zabezpieczonej hipoteką i ustanowionej na rzecz banku na  prawie własności nieruchomości. Jest to kredyt celowy, przyznawany tylko i wyłącznie na sfinansowanie zakupu nieruchomości. Wysokość rat oraz samego kredytu uzależnione są od ceny nieruchomości i od dochodów klienta, będących równocześnie poręczeniem za pożyczkę. W skład kredytu hipotecznego wchodzą:

  • comiesięczne raty,
  • odsetki, naliczane od kapitału pozostałego do spłaty,
  • prowizja bankowa,
  • koszta ustanowienia hipoteki,
  • koszta notarialne.

Do kosztów kredytu hipotecznego doliczyć należy również ubezpieczenie od zdarzeń losowych i ubezpieczenie na życie z cesją na rzecz banku. Szczególnym rodzajem kredytu hipotecznego jest elastyczny kredyt hipoteczny, oferujący możliwość swobodnego regulowania wysokością rat w przedziale od 50 do 200% wysokości miesięcznej raty zadłużenia. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne dla kredytobiorcy, który może kredyt nadpłacić, w przypadku przypływu większej gotówki, lub obniżyć ratę, w przypadku finansowych tarapatów.

 

Gdzie starać się o kredyt na zakup mieszkania?


Wychodząc naprzeciw potrzeb naszych klientów, ułatwiamy im pozyskanie środków na zakup nieruchomości, współpracując z największymi, renomowanymi instytucjami finansowymi i bankami. Instytucje te pomagają naszym klientom podczas starania się o kredyt, także wtedy, kiedy posiadają oni małą zdolność kredytową. Oferują one również sfinansowanie brakującego wkładu i podjęcie się negocjacji z bankiem, przydzielającym kredyt hipoteczny. Przedstawiciele instytucji finansowych pomagają naszym klientom ponadto w skompletowaniu dokumentów niezbędnych do uruchomienia kredytu oraz wyszukują najkorzystniejsze oferty kredytu hipotecznego, dostępnego na rynku bankowym. Warto zatem zaryzykować i zdecydować się na kredyt hipoteczny, po to, aby zrealizować swoje marzenie o własnym mieszkaniu. Współczesne rozwiązania pomogą spłacić go w miarę szybko i bezboleśnie, a ty będziesz mógł cieszyć się własną nieruchomością!