Strona główna » Blog » Jak kupić mieszkanie najtaniej?

Jak kupić mieszkanie najtaniej?

Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że o zakupie mieszkania często decydują względy finansowe. Często z powodu ograniczonego budżetu nie możemy pozwolić sobie na takie mieszkanie, o jakim zawsze marzyliśmy.


W ten artykule chcielibyśmy podzielić się kilkoma poradami na temat tego, jak znaleźć mieszkanie najbardziej odpowiadające oczekiwaniom, którego cena będzie możliwie jak najniższa. Warto pamiętać, że obecnie mieszkań na rynku jest bardzo dużo. Aby jednak znaleźć okazję najlepiej dopasowaną do zasobności portfela, trzeba wiedzieć jak i gdzie szukać.

Tanie mieszkanie - jak szukać, żeby znaleźć?

Pierwsza rada dotyczy zakupu mieszkań z rynku wtórnego. Oczywiście wiele osób ze względu na indywidualne preferencje zupełnie nie bierze takiej opcji pod uwagę, niemniej jednak łatwiej jest znaleźć tanie mieszkanie do remontu, niż zdecydować się na nowe. Jest to najkorzystniejsze rozwiązanie szczególnie dla osób, które są w stanie samodzielnie wykonać część prac oraz dla tych, którzy mogą przez jakiś czas mieszkać w danym lokum, dokonując niezbędnych poprawek na przestrzeni czasu. Pamiętajmy, że po gruntownym odremontowaniu lokum zyska ono sporo na swojej wartości, więc jeśli zdecydujemy się na sprzedaż w przyszłości, z pewnością nie będziemy stratni na naszej inwestycji. A w przypadku mieszkań warto spojrzeć na sprawę w pewnej perspektywie czasowej.

Gdy zależy nam na jak najtańszym mieszkaniu, warto pozbyć się nieuzasadnionych uprzedzeń. Przykładowo, wiele osób celowo unika mieszkań w starych kamienicach sądząc, że zwyczajnie za kilka lat się zawalą. Jest to zupełnie nieuzasadniona obawa. Trzeba pamiętać o tym, że stara kamienica wcześniej czy później będzie musiała przejść gruntowny remont, a wówczas nasze mieszkanie może również zwiększyć swoją wartość. Co więcej, mieszkania w kamienicach często znajdują się w prestiżowych lokalizacjach, zapewniają wysokie, przestronne pomieszczenia, ich metraż jest zwykle większy niż w nowym budownictwie itd. Jeśli więc osoba kupująca ma wiele pomysłów aranżacyjnych, z pewnością dokona bardzo korzystnych aranżacji. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup takiego mieszkania, powinniśmy zachować ostrożność. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy fachowo weryfikują stan faktyczny obiektu.

Kolejny sposób na zredukowanie kosztów to zakup mieszkania w bloku z tzw. wielkiej płyty. Chociaż również nie cieszą się one dobrą sławą, to jednak mieszkanie możemy nabyć w naprawdę atrakcyjnej cenie. W tym przypadku również warto skorzystać z usług fachowca, który oceni stan techniczny budynku.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]