Strona główna » Blog » Ile kosztują nieruchomości w centrum Bydgoszczy?

Ile kosztują nieruchomości w centrum Bydgoszczy?

Pośród wielu różnych miast na terenie Polski, z pewnością Bydgoszcz może zostać uznana, za jedną z najlepszych propozycji do zamieszkania. Jest to miasto piękne, malownicze i spokojne, dlatego jest bardzo dobrą propozycją dla rodzin. Biuro Nieruchomości Jagła Nieruchomości specjalizuje się w doborze nieruchomości na tym rynku pod upodobania lokatorów. Miasto jest całkiem duże i mocno zaludnione. Nie brakuje w nim niczego. Znajdziemy przepiękne parki i skwerki, lotnisko, piękny dworzec, czy zjemy obiad w łodzi na rzece. Są tu uczelnie wyższe, kina, teatry, liczne szkoły i przedszkola. Nie brakuje galerii handlowych, dużych ośrodków przemysłowych, a i mniejsze biznesy bardzo prężnie działają. Jest to miasto studenckie, chociaż krzykiem i dynamiką daleko mu od wielkiego Wrocławia czy Poznania. Jednak z tego właśnie powodu znalazło się na celowniku wielu osób, które poszukują pięknego, dużego, perspektywicznego, ale raczej spokojnego miejsca. Na przestrzeni lat Bydgoszcz umocniła swoją pozycję, a sam standard życia znacząco się podniósł. Jednym więc z najważniejszych pytań, jakie stawiają sobie ludzie przed osiedleniem się tam, jest to, ile kosztują nieruchomości w centrum Bydgoszczy oraz jakie są prognozy na kolejne lata, i na co można liczyć. Ta wiedza pozwoli zyskać obraz rynku nieruchomości w tym mieście oraz da odpowiedź na pytanie „czy nas na to miasto stać?”.


Ceny w centrum

 

Zasadą, która zazwyczaj jest niezmienna, jest ta, że ceny lokali w centrach miast są zawsze wyższe niż na jego obrzeżach. Szczególnie takich jak Bydgoszcz, gdzie ta właśnie część wygląda bardzo dobrze i zachęca do mieszkania. Jeszcze w 2018 roku, cena 1 m2 mieszkania w centrum wynosiła 5 000 zł. Obecnie wynosi ona blisko 7 300 zł. Nietrudno więc zauważyć, że w ciągu trzech lat, wartość rynkowa mieszkań w centrum tego miasta wzrosła o 50%, a może pójść w górę jeszcze bardziej. Przy czym średnia powierzchnia mieszkania wynosi 54 m2, co oznacza, że za mieszkanie o tym metrażu trzeba zapłacić prawie 400 000 zł, podczas gdy miesięczny koszt wynajmu tego samego mieszkania wynosi średnio 1 549 zł. Na rynku wtórnym nietrudno jednak znaleźć oferty, gdzie za 1 m2 mieszkania zapłacimy nawet w granicy 3 000 zł. Warto jednak pamiętać, że mają one różny standard i rozkład. To jednak czego można być pewnym, to dalszy wzrost cen nieruchomości. Oczywiście, będzie to się zmieniać, i w pewnym momencie z 7 300 zł za 1 m2, ceny spadną do może nawet 4 000 zł za 1 m2, by kolejno znów pójść w górę do nawet 9 000 zł za 1 m2. Taki stan nie powinien nikogo zaskoczyć, ponieważ Bydgoszcz to miasto dużych szans, a przy tym bardzo ładne z malowniczymi krajobrazami. Standard mieszkań jest wysoki i satysfakcjonujący, a Biuro Nieruchomości Jagła dołoży wszelkich starań, by dobrać lokal pod nasze upodobania.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]