Strona główna » Blog » Dlaczego warto kupić mieszkanie w Bydgoszczy?

Dlaczego warto kupić mieszkanie w Bydgoszczy?

Zakup mieszkania jest bardzo poważną inwestycją, szczególnie dla młodych osób, które po raz pierwszy przymierzają się do aż tak dużego wydatku. Wybierając takie rozwiązanie, zawsze warto pamiętać o tym, że prędzej czy później pieniądze wyłożone na kupno, zwrócą się, a nawet zaczną przynosić zysk (w przypadku mieszkań kupionych pod wynajem).


Inwestując w mieszkanie, zawsze jesteśmy na wygranej pozycji, ponieważ z posiadamy nieruchomość, która jest zabezpieczeniem finansowym. Ponadto, decydując się na wynajęcie, możemy uzyskać dodatkową pensję od najemców.

 

Co oferuje Bydgoszcz?


Bydgoszcz jest miastem powiatowym i jednocześnie największą aglomeracją w województwie kujawsko-pomorskim. Jest w pierwszej dziesiątce największych miast w Polsce, a liczba mieszkańców przekracza 348 tysięcy. Mimo tego, że zalicza się do dużych miast, oferuje piękne i malownicze krajobrazy. Bydgoszcz posiada także bardzo dużo terenów zielonych, które są kolejnym atutem dla wszystkich mieszkańców. Znajduje się tutaj największy park miejski w całej Polsce. Ponadto, posiada bardzo dobrze skomunikowane ścieżki rowerowe. Stare Miasto, a w zasadzie całe Śródmieście jest przepięknie zachowane, a architektura zachwyca swoją różnorodnością z wielu etapów historii.

 

Rynek pracy w Bydgoszczy jest na bardzo wysokiej pozycji. Aż 27% osób zatrudnionych w całym województwie kujawsko-pomorskim, znalazło pracę właśnie w tym mieście. Stopa bezrobocia jest na niskim poziomie. To sprawia, że Bydgoszcz jest bardzo atrakcyjnym miastem zarówno do codziennego życia, jak i do pracy. Istnieje bardzo dużo zakładów przemysłowych oferujących wiele miejsc zatrudnienia, jak i lokalnych przedsiębiorstw szukających pojedynczych pracowników. Fachowcy w każdej dziedzinie znajdą w tym mieście coś dla siebie.

 

Te okoliczności sprzyjają kupnie mieszkania w Bydgoszczy. To miasto oferuje wszystko, czego potrzeba każdemu, czyli piękną infrastrukturę z terenami zielonymi oraz atrakcyjny rynek pracy. Z tych powodów warto zainwestować w mieszkanie na terenie tej aglomeracji. Z pewnością inwestycja zwróci się, a z czasem zacznie generować zyski.