Strona główna » Blog » Dlaczego mieszkanie to dobry przedmiot inwestycji?

Dlaczego mieszkanie to dobry przedmiot inwestycji?

W czasach, gdy ceny nieruchomości konsekwentnie rosną w górę, inwestowanie w mieszkania na wynajem to doskonały pomysł na biznes. Dzięki lekturze naszego dzisiejszego wpisu dowiesz się, jak wiele korzyści możesz w ten sposób osiągnąć. Zapraszamy do lektury!


Mieszkanie jako sposób na pewną inwestycję


Osoby, które rozważają inwestowanie w nieruchomości, mogą być zniechęcone koniecznością wniesienia wysokiego kapitału już na samym początku inwestycji – a także przymusem długiego oczekiwania na zwrot wykorzystanych do tego celu funduszy. Choć zysk rzeczywiście zazwyczaj pojawia się dopiero po kilku latach od zakupu i wynajęcia mieszkania, mimo wszystko stanowi pewny dochód i niemal na pewno się opłaci. Szczególnie, jeżeli jeszcze na etapie planowania inwestycji dokładnie wszystko rozplanujesz i zdobędziesz wiedzę, która pomoże ci rozeznać się w aktualnym stanie lokalnego rynku nieruchomości.

 

Do największych korzyści, jakie wiążą się z inwestycją w mieszkania, należą m.in.:

  • Dochód pasywny przy minimalnym poziomie ryzyka – czerpanie zysku z wynajmu lub obrotu nieruchomościami to właściwie pewny zysk. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat ceny mieszkań regularnie rosły i sytuacja ta nie zmieniła się do dziś. Wiąże się to z możliwością konsekwentnego podnoszenia czynszu w wynajmowanych mieszkaniach. Co więcej, nieruchomość nie utraci całkowicie swojej wartości nawet w przypadku zniszczenia czy zużycia przez najemców – szczególnie, jeżeli została wcześniej ubezpieczona.
  • Zysk uzyskany z ewentualnej sprzedaży – nawet jeżeli po kilku lub kilkunastu latach zapragniesz pozbyć się posiadanego mieszkania, sprzedaż niemal na pewno będzie wiązać się ze znacznym zyskiem z uwagi na wspomniany wzrost cen.
  • Zabezpieczenie oszczędności – w odróżnieniu od przechowywania kapitału w gotówce, korzystania z usług banku lub inwestowania na giełdzie, mieszkanie jako przedmiot fizyczny stanowi pewną i rzetelną formę zabezpieczenia środków finansowych.
  • Podstawa do kredytu – posiadanie nieruchomości pozwala na zaciąganie kredytów pod jej zastaw.
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]