Strona główna » Blog » Dlaczego ceny mieszkań rosną?

Dlaczego ceny mieszkań rosną

Chęć kupna mieszkania może być zablokowana przez niepokojące zjawiska cenowe. W ostatnim czasie inwestorzy indywidualni i przedsiębiorcy zwracają uwagę na wzrost cen nieruchomości w Polsce. Kto jest odpowiedzialny za drożyznę? Czy te trendy będą się utrzymywały przez kolejne lata, czy jest to zjawisko chwilowe? Bardzo duży wpływ na ceny mieszkań ma zainteresowanie klientów inwestycjami. Nie bez znaczenia są także tendencje w światowej gospodarce związane z branżą nieruchomości.


 

Dlaczego mieszkania są droższe, ale ciągle jest popyt?


Bardzo niepokojącą informacją dla wielu konsumentów jest to, że mieszkania bardzo szybko drożeją zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Dużo mówi się również o zwiększonej liczbie osób zainteresowanych kupnem mieszkań. Ta paradoksalna sytuacja w konsekwencji daje efekty takie, że rośnie liczba osób biorących kredyty i zadłużonych, a mieszkania będą drożały nadal. Okazuje się też, że jedną z najważniejszych przyczyn wzrostu cen w tej branży jest wzrost cen usług, a także produktów. Mówimy o droższych materiałach budowlanych wykorzystywanych podczas inwestycji oraz droższych usługach remontowych i budowlanych.

 

Mieszkania najdroższe w regionach przemysłowych


Nie jest też tajemnicą, że najdroższe apartamenty i domy wolnostojące będą w regionach najbogatszych. Tam, gdzie jest największe uprzemysłowienie lub najbardziej rozwinięta turystyka, tam kawalerki, studia oraz luksusowe apartamenty będą najdroższe. Skąd więc ostatecznie powinniśmy czerpać wiedzę dotyczącą optymalnych cen mieszkań? Dobrze jest znaleźć osobistego doradcę, który będzie doświadczonym pośrednikiem. Sprawdzone pośrednictwa nieruchomości zatrudniają ekspertów, którzy potrafią przeanalizować kilkaset rozmaitych ofert i mimo wysokich cen będą w stanie wybrać nieruchomość odpowiadającą potrzebom klienta.