Strona główna » Blog » Czy za mieszkania oddawane na skup można uzyskać płatność gotówką?

Czy za mieszkania oddawane na skup można uzyskać płatność gotówką?

Kiedy ktoś znajduje się nagle w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej lub jego zadłużenia systematycznie rosną, bo nie jest w stanie ich spłacać, czasem ratunkiem może okazać się oddanie mieszkania lub innej nieruchomości na skup. Można też próbować nieruchomość osobie prywatnej lub firmie, jeśli mowa na przykład o budynku biurowym, jednak skup jest często najlepszą opcją, bo wszystko odbywa się szybko. A czy można uzyskać płatność gotówką za mieszkanie oddawane na skup?


Możliwość płatności gotówką za mieszkanie oddawane na skup

Odpowiedź na nasze pytanie jest prosta i właściwie można ją ująć jednym zdaniem – tak, płatność gotówką w przypadku oddawania mieszkania na skup jest możliwa. Jednak jak już większość z naszych czytelników się domyśla, jest pewne „ale”. Gdyby było inaczej, nie tworzylibyśmy tego wpisu. Płatność gotówką za nieruchomość oddawaną na skup jest możliwa, ale wyłącznie wtedy, gdy owego skupu dokonuje rzetelna agencja nieruchomości, która od wielu lat funkcjonuje na rynku. Dobry doradca nieruchomości wcale nie musi mieć wyjątkowo długiego doświadczenia, przy czym firma bez doświadczenia i właściwych zasobów po prostu nie może sobie na coś takiego pozwolić. A zasoby i doświadczenie tutaj się łączą no chyba, że firmę otwiera osoba wyjątkowo bogata.

Alternatywa dla gotówki za mieszkanie oddawane na skup

Wracając raz jeszcze do tego, o czym już wspomnieliśmy, jako doświadczony doradca nieruchomości, agencja z wieloletnim stażem naszej strony oferujemy wypłatę pełnej wartości od ręki, właściwie zaraz po spisaniu właściwych dokumentów u notariusza. Zajmujemy się skupem mieszkań w różnym stanie, mogą to być nawet lokale do generalnego remontu; skupujemy mieszkania zadłużone. Odpowiadamy swoimi propozycjami na zapotrzebowanie rynku. W związku z tym niektórym z naszych potencjalnych klientów możemy zaoferować alternatywę dla gotówki, a mianowicie zamianę na inne lokum. Jeżeli na przykład ktoś zostaje sam w trzypokojowym mieszkaniu, w którym do tej pory mieszkała cała rodzina i każdy dokładał cegiełkę do opłat, dobrą opcją będzie zamiana mieszkania na mniejsze. Inny przykład: zamiana sporego mieszkania osoby, która nagle z jakichś względów zarabia znacznie mniej i nie zapowiada się na to, że w najbliższym czasie nastąpi jakiś przełom. 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]