Strona główna » Blog » Czy warto kupić mieszkanie do remontu?

Wady i zalety zakupu mieszkania do remontu

Bydgoski rynek nieruchomości składa się z wielu ofert sprzedaży oraz wynajmu mieszkań. Pośród nich znajdziemy nieruchomości gotowe pod klucz, ale też te, wymagające generalnego remontu. Stojąc przed wyborem zakupu mieszkania rozważamy takie opcje, które nam się bardziej opłacą. Jak jest w przypadku zakupu mieszkania do remontu?


Zakup mieszkania do remontu – zalety

Przyjrzyjmy się bliżej zaletom zakupu mieszkania z rynku wtórnego do generalnego remontu. Przede wszystkim będziemy mieli wpływ na to, jak ostatecznie będzie ono wyglądało, począwszy od przestawienia ścian działowych, po wybór materiałów wykończeniowych.

Warto dostosować wnętrze do swoich potrzeb, rozważając rozmieszczenie gniazdek elektrycznych, światła czy przeglądając stan wszystkich instalacji. Podczas kolejnych etapów prac remontowych mamy wpływ na to, jak będzie wyglądało każde pomieszczenie, dzięki wyborowi:

  • mebli,
  • koloru ścian oraz podłóg,
  • materiałów wykończeniowych.

To my decydujemy, jaki budżet chcemy przeznaczyć na remont mieszkania, które kupiliśmy. Mieszkanie do remontu zazwyczaj jest o wiele tańsze, niż nieruchomość gotowa pod klucz lub w stanie deweloperskim. Możemy zatem zyskać mieszkanie z rynku wtórnego w dogodnej lokalizacji, w znacznie niższej cenie. Jeżeli zamierzamy przeprowadzić remont samodzielnie, to oszczędzamy także nie musząc płacić za wynajęcie fachowców.


Wady zakupu mieszkania do remontu

Mieszkanie do remontu oznacza, że nie możemy się do niego wprowadzić od razu po zakupie. Jeżeli wynajmujemy już inny lokal, to podwajamy koszty. Problemem może się również okazać oszacowanie kosztów remontu. Wszystko będzie zależało od tego, z usług której firmy remontowej skorzystamy i jakiej jakości materiały kupimy. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że im większy metraż mieszkania, tym więcej pieniędzy wydamy na jego remont. Termin wprowadzenia się do mieszkania może również się przesunąć. Łącząc te wszystkie dylematy i niedogodności okazuje się, że kupno mieszkania do remontu wiąże się z ryzykiem powstania wielu stresujących sytuacji.

W ostatecznym rozrachunku najlepiej jest podjąć decyzję, kierując się indywidualnymi możliwościami. Mieszkanie z rynku wtórnego do remontu to świetna forma inwestycji, jeżeli mamy czas i pieniądze. Natomiast, gdy zależy nam na szybkim wprowadzeniu się, a  do dyspozycji mamy ograniczony budżet, lepiej byłoby rozważyć zakup mieszkania gotowego pod klucz.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]