Strona główna » Blog » Czy kawalerka to dobra inwestycja?

Czy warto zainwestować w kawalerkę?

Inwestowanie w nieruchomości stało się priorytetem dla wielu osób dążących do zabezpieczenia swoich oszczędności przed inflacją. Jednakże, w świetle rosnących cen na rynku nieruchomości, wiele osób rozważa zakup kawalerki jako inwestycji. Czy ta decyzja jest opłacalna? Dowiesz się z naszego artykułu! Ceny innych nieruchomości a cena kawalerki 

Wzrost cen mieszkań miesiąc po miesiącu sprawia, że wejście na rynek inwestycji nieruchomości wymaga coraz większych nakładów finansowych. To właśnie z tego powodu kawalerki, jako najtańsze mieszkania, przyciągają zainteresowanie. Należy jednak zwrócić uwagę na istotny fakt: chociaż cena całkowita kawalerki może być niższa, cena za metr kwadratowy jest zazwyczaj wyższa niż w większych lokalach w tej samej okolicy. Różnice te mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych za metr kwadratowy. 

Stałe zainteresowanie 

Rynek nieruchomości nie traci zainteresowania kawalerkami. Niewielkie mieszkania cieszą się ogromnym popytem, co sprawia, że oferty takie nie zawsze pojawiają się na platformach ogłoszeniowych. Biura nieruchomości w Bydgoszczy notują duże zainteresowanie ze strony klientów poszukujących właśnie tego typu lokali. W efekcie małe mieszkania nie tracą na wartości, ponieważ na rynku jest nadal dużo kapitału, który przemieszcza się na rynek nieruchomości. 

Kawalerka za gotówkę czy większe mieszkanie na kredyt? 

Jednym z kluczowych aspektów jest opłacalność inwestycji, która w przypadku wyboru kredytu hipotecznego może być nieco niższa ze względu na dodatkowe koszty z nim związane. Z drugiej strony, większe mieszkanie może generować wyższy czynsz najmu, co może przynieść większe zyski, zrekompensowując te wydatki. 

Kawalerka jako inwestycja w nieruchomości ma swoje atuty i wady. Ostateczna decyzja dotycząca zakupu kawalerki czy większego mieszkania na kredyt będzie zależała od osobistych preferencji, możliwości finansowych oraz długoterminowej strategii inwestycyjnej. Warto dokładnie rozważyć różne scenariusze, aby podjąć decyzję najlepiej dopasowaną do własnych celów inwestycyjnych i sytuacji finansowej.