Strona główna » Blog » Co wziąć pod uwagę, szukając nieruchomości pod lokal usługowy?

Co wziąć pod uwagę, szukając nieruchomości pod lokal usługowy?

Gdy planujemy rozpocząć własną działalność usługową, która będzie prowadzona stacjonarnie, zazwyczaj czeka nas między innymi znalezienie nieruchomości. W naszym wpisie przyjrzymy się, na co powinniśmy zwrócić uwagę, szukając nieruchomości pod lokal usługowy. To przede wszystkim kwestia lokalizacji i dopasowania układu oraz powierzchni lokalu do działalności.


Lokalizacja lokalu usługowego, która będzie atrakcyjna dla klientów

Kryteria dotyczące lokalizacji i dopasowania układu oraz powierzchni lokalu są tak samo istotne i powiązane z atrakcyjnością dla klientów. Musimy określić, jak dokładnie wyobrażamy sobie naszą działalność, kim będą nasi przyszli klienci i jak często będą korzystać z naszych usług. Jeżeli na przykład planujemy otworzyć biuro podróży – punkt, w którym będziemy doradzać w wyborze egzotycznych wakacji – będziemy raczej celować w lokal w centrum miasta. Potencjalny klient korzysta z usług biura podróży rzadko, na wakacje wyjeżdżamy raz w roku. Do wczasów za granicą przygotowujemy się z wyprzedzeniem. Potencjalny klient ma czas, by najpierw znaleźć wymarzone biuro podróży, a dalej z pomocą jego pracowników znaleźć wymarzone wczasy. Bardziej przyciągnie go biuro zlokalizowane w centrum miasta, bo to kojarzy się z jakością.

Dopasowanie układu i powierzchni lokalu do działalności

Lokal usługowy musi być wygodny i powinien być też atrakcyjny. Rozwijając nasz przykład biura podróży, w takim miejscu z założenia nie przebywa jednocześnie wiele osób. Jednak układ i powierzchnia lokalu również muszą być przemyślane, podobnie jak docelowo wykończenie i aranżacja wnętrza. Zapewnienie klientom odpowiedniej przestrzeni, w której będą czuli się swobodnie, jest ważne. Z wolną przestrzenią nie możemy jednak przesadzać: pustki w lokalu nie sprawiają dobrego wrażenia, kojarzą się z niezagospodarowaniem lub niezaopiekowaniem. Biuro nieruchomości może pomóc w wyborze odpowiedniej nieruchomości pod lokal usługowy, zaproponuje lokale użytkowe po wnikliwej konsultacji, jakie są oczekiwania osoby, która planuje otworzyć, rozszerzyć, czy przelokować swoją działalność.