Strona główna » Blog » Co wpływa na cenę najmu mieszkania z rynku wtórnego?

Poznaj części składowe, które tworzą cenę najmu

Wynajem mieszkania to świetna opcja dla ludzi młodych oraz tych, które nie są pewni, czy chcą spędzić resztę życia w jednej miejscowości. Jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia lub chciałbyś wynająć swoje mieszkanie pewnie zastanawiasz się, skąd bierze się cena danej nieruchomości. Poznaj części składowe, które tworzą cenę najmuWielkość mieszkania

Choć z założenia duże mieszkania są droższe, nie zawsze musi tak być. Teoretycznie cena powinna być ilorazem kwoty za metr kwadratowy, jednak częściej się zdarza, że te mniejsze mieszkania są przeliczane na wyższych stawkach za metr. Obecny rynek nieruchomości stawia na niewielkie kawalerki lub mieszkania typu studio, które często potrafią być w podobnych cenach, co dwupokojowe lokale. 

Standard i wykończenie

Świeżo wyremontowane i nowocześnie wyposażone mieszkania w Bydgoszczy są dużo droższe od tych nieumeblowanych lub do remontu. Nowe mieszkania odbierane bezpośrednio od dewelopera są najczęściej umeblowane i świeżo wyremontowane, co wpływa bezpośrednio na oczekiwania najemców z rynku wtórnego. 

Lokalizacja mieszkania

Mieszkania w dużych miastach są dużo droższe, niż te w mniejszych miejscowościach. Nawet w obrębie jednego miasta występują spore różnice w cenie wynajmów. Ma na to wpływ stan komunikacji danej dzielnicy, jej okolica oraz elementy infrastruktury w najbliższym otoczeniu. Mieszkanie bez dostępu do komunikacji publicznej, sklepów, szkół czy przedszkoli w najbliższej okolicy będą wyceniane dużo niżej, niż te w centrum miasta.

Dodatkowe udogodnienia

Parking pod domem, ogrodzone osiedle, plac zabaw dla dzieci lub bogato i estetycznie urządzone sąsiedztwo – to wszystko wpływa na wyższy koszt najmu mieszkania. Nie bez znaczenia jest także stan umeblowania mieszkania, rzadko który najemca zdecyduje się zainwestować dodatkowe środki w wyposażenie lokalu, który nie jest jego własnością. Nowe i funkcjonalne meble mogą w znaczny sposób podnieść wartość rynkową nieruchomości.


 Sprawdź naszą ofertę mieszkań z rynku wtórnego


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]