Strona główna » Blog » 6 zalet mieszkania w domu jednorodzinnym

6 zalet mieszkania w domu jednorodzinnym

Gdy nadchodzi moment zakupu własnej nieruchomości, podstawową decyzją, jaką musimy podjąć to wybór pomiędzy mieszkaniem a domem wolnostojącym. Co wybrać? Wybór nie jest prosty, zwłaszcza że decyzję tę podejmuje się nie co tydzień, miesiąc, a raz na kilka, kilkanaście lat. Dlatego warto zastanowić się nad wszelkimi wadami i zaletami każdego z rozwiązań. Dziś omówimy mieszkania w domu jednorodzinnym.


Korzyść 1: Dom jednorodzinny to swoboda i wolność


Mieszkanie w bloku czy dom to dla wielu ludzi żaden dylemat. Dom jednorodzinny to swoboda, 100% prywatności, przestrzeni wyłącznie na potrzeby własne i domowników. Mieszkając w domu jednorodzinnym, nie przeszkadza głośniejsza muzyka, odgłosy zabaw dzieci, zwierząt domowych.

 

Korzyść 2: Dom jednorodzinny to dowolna konfiguracja pomieszczeń


W przypadku budowy domu projekt budynku uwzględnia wszystkie zachcianki i potrzeby właściciela. Większy metraż pozwala na zorganizowanie dodatkowych pomieszczeń, na które w bloku najzwyczajniej w świecie rzadko jest miejsce. Można pokusić się o własną saunę, garderobę, dwie łazienki, pomieszczenie gospodarcze, składzik, czy pralnię.

 

Korzyść 3: Dom jednorodzinny to również swój garaż


W przypadku budowy domu, mamy gwarancję posiadania na wyłączność garażu, który należy do posesji. Dodatkowo można urządzić w nim przydomowy warsztat, miejsce na przechowywanie rowerów co znacznie ułatwia organizację życia i urządzania pomieszczeń w domu.

 

Korzyść 4: Dom jednorodzinny to swój własny teren zielony


W domu jednorodzinnym możemy cieszyć się własnym kawałkiem zieleni. Ogród, sad, plac zabaw dla dzieci, to wszystko w zależności od potrzeb uatrakcyjnia przebywanie na terenie własnej posesji. Czas spędzony na grillu we własnym ogródku to szansa na zacieśnienie więzi rodzinnych, nawiązanie nowych przyjaźni.

 

Korzyść 5: Dom jednorodzinny to taras i relaks do białego rana


W przypadku budowy domu jednorodzinnego, można wybudować, zaprojektować w nim taras, który będzie naturalnym przedłużeniem salonu, miejscem na wypicie ulubionej herbaty, kubka kawy w otoczeniu ciszy, zieleni, śpiewu ptaków.

 

Korzyść 6: Dom jednorodzinny to przestrzeń dla gości


Mając dom jednorodzinny, problemem przestaje być brak możliwości wygodnego przenocowania gości. Nierzadko w domu projektuje się tzw. pokój gościnny, który zwalnia miejsce na podłodze w salonie. Koniec z kładzeniem gości po kątach na podłodze. Dzięki większej przestrzeni nie tylko domownicy, ale i odwiedzający właścicieli znajomi i rodzina, mogą się poczuć w domu komfortowo.

Dom jednorodzinny to jeszcze mnóstwo innych zalet, których wyliczać można w nieskończoność. Z pewnością niejednego przekona możliwość posiadania w pobliżu domu ogródka warzywnego, rabatów z kwiatami, czy cisza, której niewątpliwe brakuje w mieszkaniu w centrum miasta. Przed podjęciem decyzji ważne jest uczciwe udzielenie sobie odpowiedzi na pytanie, czego potrzebujemy? Jakie oczekiwania mamy wobec swojego przyszłego mieszkania bądź domu? Jeśli jest to swoboda, przestrzeń, miejsce na organizację zabaw dla dzieci i naszych pupili to dom jednorodzinny jest tym, czego szukamy.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]