Strona główna » Blog » 6 cech dobrego agenta nieruchomości

6 cech dobrego agenta nieruchomości

Przedstawiciele poszczególnych zawodów, aby dobrze wykonywać swoją pracę i czerpać z niej satysfakcję, powinni mieć odpowiednie cechy i umiejętności. Agent nieruchomości musi być bardzo zaradny i sprawny w działaniu. Jakie cechy charakteryzują dobrego pośrednika nieruchomości? Po czym poznamy, że dana osoba fachowo i rzetelnie pomoże nam sprzedać lub kupić nieruchomość?


Profesjonalna wiedza

Dobry agent nieruchomości powinien posiadać aktualną i szeroką wiedzę w swojej dziedzinie. Aby skutecznie działać, musi znać lokalne rynki. Powinien również orientować się w terenie najbliższych okolic. Musi mieć także duży zasób wiedzy z dziedziny prawa cywilnego oraz przepisów podatkowych. Powinien też znać ustawę o notariacie, śledzić ustawy krajowe i uchwały miejskie. Ważne jest, aby na bieżąco sprawdzał zmiany w cenach nieruchomości, żeby potrafił zawsze oszacować wstępnie wartość nieruchomości. Oto 6 cech, które powinny charakteryzować agenta nieruchomości:


Rzetelność

Pośrednik powinien zawsze dotrzymywać terminów i realizować działania zgodnie z planem. Nie może obiecywać klientom czegoś, czego nie jest w stanie zrobić lub nie robi z lenistwa. Jeżeli obiecuje np. stały kontakt i bieżące informacje na temat sprzedaży, to klient powinien dostać te informacje, zanim pomyśli, aby o nie zapytać. Niewywiązywanie się ze zobowiązań zraża klientów do korzystania z usług nierzetelnego pośrednika.

 

Komunikatywność

Pośrednik nieruchomości musi w swojej pracy stale rozmawiać z ludźmi, kontaktować się z klientami, prowadzić negocjacje. Rozmawiać z klientami musi w ten sposób, aby budować relacje oparte na wzajemnym zaufaniu. Powinien umieć skutecznie przekazywać informacje, w sposób zwięzły i zrozumiały, oraz słuchać i rozumieć zgłaszane przez klientów potrzeby.

 

Dyspozycyjność i dobra organizacja pracy

Pośrednik powinien umieć sam organizować sobie pracę, poświęcać na nią sporo czasu w różnych nietypowych godzinach. Nie jest to praca na etacie. Wymaga samodyscypliny i konsekwencji w realizacji założonych celów.

 

Kreatywność

W pracy pośrednika nieruchomości nie wystarczy trzymać się utartych schematów. Czasem trzeba stosować rozwiązania nietypowe. Dobry pośrednik wykorzystuje wszystkie możliwości, dzięki którym może korzystnie sfinalizować sprzedaż.

 

Cierpliwość

Umiejętność cierpliwego czekania na efekty pracy i niezrażanie się niepowodzeniami to również cechy dobrego agenta nieruchomości. Cierpliwość pozwala dążyć do celu pomimo trudności.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]